ارگان انصار حزب الله: پخش اخبار ورزشی زنان موجب اشاعه منکرات می شود

آفتاب *: نشریه «یا لثارات» ارگان انصار حزب الله می نویسد پخش اخبار ورزشی زنان موجب اشاعه منکرات می شود. این نشریه می نویسد این مطالب باعث تشویق زنان می شود که بخواهند در مسابقات شرکت کنند که اگر با لباس اسلامی شرکت کنند از سوی سازمان های جهانی اجازه نمی یابند و اگر بخواهند با لباس رسمی شرکت کنند که از نظر دینی منکر می شود. این نشریه می افزاید این ها همان چیزهائی است که نباید اتفاق بیافتد و اخبار ما به بهانه آزادی خبر و خبرهای مخصوص بانوان خواسته یا ناخواسته عامل اصلی زمینه ساز برای ترویج و شیوع این گونه فسادها هستند.

در حالی که بی‌توجهی مسئولان به مقوله ورزش بانوان، همواره اعتراض فعالین این عرصه را در پی داشته است، هفته نامه یالثارات، ارگان انصار حزب‌الله، در تازه‌ترین شماره خود پخش اخبار ورزشی خانم ها را نیز موجب اشاعه منکر دانست.

بخش های خبری سیمای جمهوری اسلامی مدتی است که به صورت جسته و گریخته و عمدتا بدون اینک تصویری از بانوان ورزشکار آن هم با حجاب کامل اسلامی را به روی انتن بفرستند، به پخش گزارش هایی درباره رویدادهای ورزشی خانم ها می پردازند.

اما با این حال نشریه یالثارات در شماره ۹ شهریور خود طی مطلبی با عنوان ترویج منکر به بهانه اخبار بانوان نوشت: در اخبار بانوان گفته می شود : در مسابقات فوتبال زنان ( جام جهانی که برای اقایان هست، برای خانم ها برگزار می شود، در مسابقات دو و میدانی، پرش و . . . فلان ورزشکار قهرمان شد، فلان تیم قهرمان شد. حال دقت فرمائید، اولا اگر بانوان محترم این خبرها را گوش کنند و رغبت به این ورزش‌ها پیدا کنند ان وقت تکلیف چیست؟

برخی از این ورزش‌ها هم نوعی منکر علنی است و برای شرکت در آن باید لباس‌هایی را که برای زن حرام است بر تن کنند. و حتی برخی از انها مانند فوتبال چمنی در کشور ما وجود ندارد و اگر خانمی بخواهد در این ورزش قدم بگذارد و با عدم وجود این ورزش مواجه شود و امثال این خانم به تعداد قابل توجهی برسند، آن وقت تکلیف چیست؟ همانطور که در برخی ورزش‌ها به خاطر آزادی های بی‌مورد و بی‌تدبیری برخی از مسئولین در مورد پوشش و ترویج آن ورزش‌ها از قبیل تکواندو، کاراته و بسکتبال، الان خانم های زیادی استقبال می‌کنند و متاسفانه بعضا با وضع نامناسب در مقابل چشم هزاران بیننده و تماشاچی ( نامحرم) بالا و پایین می‌پرند.

این هفته نامه در ادامه می‌افزاید: آیا کسانی که با پافشاری باعث ورود برخی از این ورزش‌ها به کشور شدند بعدها با پافشاری و هزاران توجیهی که حتی برخی با منطق هم سر و کار دارد، اصرار و پافشاری نسبت به حضور در مسابقات جهانی نخواهند کرد؟ آن وقت خود بخوان حدیث مفصل که فرضا اگر بخواهند با آن لباس اسلامی شرکت کنند، که هیچ وقت قبول نمی کنند، همین باز آویزه دست بسیاری بهانه جویان خواهند شد و اگر بخواهند با لباس های رسمی شرکت کنند که می شود منکر.

ارگان انصار حزب‌الله سپس تاکید می کند: این‌ها همان چیزهایی است که نباید اتفاق بیافتد و حال اگر برگردید به جملات آغازین، می رسیم به اینکه اخبارهای ما به بهانه آزادی خبر، خبرهای مخصوص بانوان و … خواسته یا ناخواسته عامل یا از عوامل اصلی زمینه ساز برای ترویج و شیوع اینگونه فسادها ( که در لوای ورزش است) هستند.

*www.aftabnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.