کمیته بررسی طرح تشدید مجازات اخلال در امنیت روانی جامعه تشکیل شد

ایلنا: در جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، کمیته ویژه‌‏ای برای بررسی طرح تشدید مجازات اخلال در امنیت روانی جامعه تشکیل شد.

امین حسین رحیمی مخبر این کمیسیون در گفت وگو با خبرنگار “ایلنا” با اشاره به اهمیت این طرح و مجازارت‌‏های سنگینی که در آن لحاظ شده است، گفت: به همین دلیل این کمیته ویژه را تشکیل دادیم تا تمامی جوانب طرح مذکور را با کار کارشناسی بیشتر مورد بررسی قرار داده و گزارش‌‏های مربوطه را به کمیسیون حقوقی و قضایی ارائه دهد.

وی از عضویت خودش، علی اسلامی پناه، غلامرضا اسداللهی، غلامرضا دهقان، موسی قربانی، موسی غضنفر آبادی و سلیمان ذاکر در این کمیته خبر داد.

بررسی اصلاح ماده ۱۱۱۷ قانون مدنی از دیگر دستور کارهای کمیسیون حقوقی و قضایی بود که به گفته رحیمی به دلیل نزدیکی این ماده با لایحه حمایت از خانواده از دستور کار کمیسیون، خارج شد.

در این ماده آمده است:‌‏ شوهر می‌‏تواند زن خود را از حرفه‌‏ای که منافی مسائل خانوادگی یا حیثیات خود و یا خانواده باشد،‌‏ منع کند.

نماینده ملایر ادامه داد: قوه قضائیه در لایحه اصلاحی خود خواسته بود تا این ممانعت با اجازه دادگاه اعمال شود و زن هم متقابلاً چنین حقی را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.