نخستین جایزه کمیته بین المللی حقوق بشر ایتالیا به نسرین ستوده تعلق گرفت

تغییر برای برابری- کمیته بین المللی حقوق بشر ایتالیا که یک سازمان غیر دولتی و فعال در زمینه حقوق بشر است اولین جایزه این کمیته را به نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر اهدا کرده است و نسرین ستوده نیز با ارسال نامه ای به این کمیته تشکر کرده است. مراسم اهدای جایزه به نسرین ستوده در دسامبر ۲۰۰۸ در ایتالیا برگزار می شود.

این نخستین جایزه ای است که در سطح بین المللی به نسرین ستوده داده می شود. نسرین ستوده در گفتگو با تغییربرای برابری می گوید:« من از این جایزه بیش از هرچیزی بابت اتحاد و پیوستگی فعالان حقوق بشر در حمایت از یکدیگر خوشحال هستم. توجه این کمیته به فعالیت های حقوق بشر در ایران حاکی ار اتحاد و پیوستگی حقوق بشر در سراسر جهان است. این چنین یکپارچگی نه تنها نتیجه تکنولوژی و وجود دهکده جهانی است که در آن زندگی می کنیم بلکه ناشی از ماهیت حقوق بشر است که ذاتا بخشی یک پارچه و پیوسته است زیرا که جهان اکنون به نیکی می داند که نمی توان به نقض حقوق بشر در این کشور بی توجه بود و استمرار حقوق بشر در کشورهایی که به آن پای بندند بدون رعابت آن در سراسر گیتی امکان پذیر نخواهد بود.»

نسرین ستوده کارشناس ارشد حقوق بین الملل ازدانشگاه شهید بهشتی است. او فعالیت مطبوعاتی اش را از ۱۳۷۰ در نشریه “دریچه گفتگو” آغاز کرد. پس از آن نیز مقالات گوناگونی از وی در روزنامه هایی چون “جامعه “و “توس ” ، “صبح امروز” و مجله “آبان” منتشرشده است.

نسرین ستوده در زمینه حقوق کودکان، با انجمن حمایت کودکان همکاری داشته و به مدت دوسال عضو هیئت مدیریه این انجمن بوده است. او اکنون نیزعضو کانون مدافعان حقوق بشراست و تاکنون وکالت فعالان حقوق بشر، حقوق زنان و کودکان آزار دیده و در معرض اعدام را بر عهده داشته است.

نسرین ستوده از وکلای فعالان حقوق بشر و کرد چون محمد صدیق کبودوند هست و همچنین وکالت فعالان مدنی چون امید معماریان و فعالان جنبش زنان چون رویا طلوعی و فرناز سیفی، منصوره شجاعی و طلعت تقی نیا برعهده داشته است. او همچنین از وکلای کمپین یک میلیون امضاست و تاکنون وکالت پروین اردلان، نوشین احمدی خراسانی، خدیجه مقدم، علی اکبر خسرو شاهی، جلوه جواهری، مریم حسین خواه، ناهید کشاورز، راحله عسگری زاده، نسیم خسروی، محبوبه حسین زاده، امیر یعقوبعلی، دلارام علی، مارل فرخی، ناهید جعفری و سمیه فرید را نیز عهده دار بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.