سن ابتلا به سرطان سینه در زنان کاهش یافته است

به گزارش گروه پزشکی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، حسین صافی زاده در گفتگو با خبرنگاران در کرمان اظهار داشت : استان کرمان هم اکنون رتبه ۱۴ در کشور را در بحث تعداد افراد مبتلا به بیماری سرطان سینه دارد .
وی افزود: تعداد افرادی که به این بیماری دچار می شوند در ایران متناسب با کشورهای اروپایی است اما سن افرادی که به سرطان سینه مبتلا می شوند در ایران ۱۰ سال کمتر از سایر نقاط دنیا است که متاثر از نوع زندگی و مسائل ژنتیکی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: دلیل قطعی کاهش سن این بیماری در ایران تاکنون بررسی نشده و در این زمینه اطلاعاتی منتشر نشده است اما لزوم انجام مطالعات جامع در این خصوص احساس می شود .
وی افزود: متاسفانه زنان ایرانی در مراحل ابتدایی این بیماری به پزشک مراجعه نمی کنند و همین مسئله باعث می شود در زمان اوج و پیشرفت بیماری تشخیص داده شود .

صافی زاده اضافه کرد: رژیم غذایی نامناسب، عدم تحرک و استرس های محیطی و ژنتیک از عواملی است که ابتلا به این بیماری را تشدید می کند .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود : سطح آگاهی نسبت به این بیماری باید در بین زنان افزایش یابد و با آموزش نحوه معاینه ها توسط خود شخص و مراجعه زمان بندی شده زنان به متخصص زنان می توان در مراحل ابتدایی این بیماری را تشخیص و مهار کرد .

به گفته وی مراجعه دوره ای زنان بالای ۳۰ سال به متخصص برای جلوگیری از بروز این بیماری ضروری است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.