محرومیت زینب بایزیدی به دلیل عدم رعایت حجاب

مجموعه فعالین حقوق بشر: بنا بر گزارشات دریافتی ، زینب بایزیدی از فعالان حوزه حقوق زنان که به اتهام ارتباط با یکی از احزاب کردی در رویه ای خارج از قاعده حقوقی در کمتر از یکماه از بازداشت محکومیت قطعی ۴ سال حبس تعزیری توام با تبعید به زندان زنجان را دریافت نموده بود ، هم اکنون تحت فشار در زندان مرکزی مهاباد به سر می برد.

وی که بر خلاف اصل تفکیک جرایم هم اکنون در زندان مرکزی مهاباد همراه با سایر زندانیان بزهکار به سر می برد به دلیل آنچه که عدم رعایت حجاب در ملاقاتهای خانوادگی خود ذکر گردیده است از ملاقات با خانواده تا زمانی که تعهد به رعایت حجاب نمایند محروم گردیده است.

البته مسئله حجاب مورد اشاره مسئولان ، مربوط به عدم پوشش موهای سر این زندانی عقیدتی می باشد. خانم بایزیدی عنوان میدارد که در زمان ملاقات با خانواده خود لزومی به رعایت این موضوع نمی بیند و این مسئولان مربوطه هستند که با استفاده از پرسنل زن و عدم استراق سمع در ملاقاتها باید فضایی انسانی برای خانواده ها و زندانیان به وجود آورند. لازم به ذکر است که در حدود یکماه است خانم بایزیدی از حق ملاقات خود با خانواده با توجه به شرح ذکر شده محروم گردیده است.

همچنین نیروهای امنیتی خانواده بایزیدی را در خصوص اطلاع رسانی پیرامون وضعیت این فعال مدنی زندانی تحت فشار قرار داده و عنوان نموده اند در صورت عدم اتخاذ رویه سکوت حکم تبعید خانم بایزیدی به زندان زنجان را به اجرا خواهند گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.