به آتش کشیدن دختری در استان فارس به خاطر مخالفت با ازدواج اجباری

شهرزادنیوز: جسد تا استخوان سوخته‌ی سوسن، دختر جوانی که حاضر به ازدواج اجباری نشد، به طور اتفاقی در بیابان‌های اطراف فراشبند استان فارس کشف شد. وقتی ماموران پلیس به منزل وی مراجعه کردند، اعضای خانواده‌اش با بی‌تفاوتی عنوان کردند که سوسن روز قبل گم شده و تصور می‌کنند خودش بازخواهد گشت.

سوسن (۱۷ ساله) در حالی که به پسر دیگری علاقه‌ داشت، مجبور به نامزدی با پسرعمویش شده بود. به گزارش روزنامه‌ی اعتماد (۱۲ دی ۱۳۸۷)، پدر سوسن که به همراه برادرزاده‌اش سوسن را به قتل رسانده است، در این رابطه گفت: “در خانواده‌ی ما رسم نبود دختر روی حرف پدرش حرف بزند… به اتفاق برادرزاده‌ام به بهانه انجام کاری وی را بیرون بردیم. در بیابانی اطراف شهر ابتدا با چادرش او را خفه کردیم، بعد او را ۲۰۰ متر روی زمین کشیدیم و در نهایت برای از بین بردن جسدش به اتفاق برادرزاده‌ام بنزین روی جنازه ریختیم و آن را به آتش کشیدیم.”

رئیس دادگستری استان خوزستان در همایش “خشونت و جنسیت در نهاد خانواده” در آذر۱۳۸۷ در مورد قتل‌های ناموسی گفت: “اما در بعضی از نقاط خشونت‌ها مجاز هستند، به این صورت که قانون‌گذار اجازه داده است تا فرد برای دفاع از خودش و یا دفاع از ناموس اقدام خشونت‌آمیز انجام دهد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.