احتمال تبرئه دو خواهر محکوم به سنگسار

میدان زنان: صبح امروز، زهره و آذر کبیری در مقابل پنج قاضی شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفتند تا از خود در مقابل اتهام زنای محصنه دفاع کنند.

جبار صولتی، وکیل این دو خواهر که داوطلبانه کار دفاع از آنان را برعهده گرفته است، ضمن ابراز رضایت از جلسه دادرسی به خبرنگار میدان زنان گفت: آقای افتخاری، رییس شعبه اعلام کرد رای نهایی فردا صادر می شود اما در مجموع، به نظر می رسید حداقل سه قاضی از پنج قاضی رای به تبرئه موکلانم بدهند.

وی همچنین افزود: همانطور که پیش بینی می شد به موکلانم اتهام زنای محصنه تفهیم شد و پس از دفاع من، آخرین دفاع نیز از آنان اخذ شد.

صولتی تاکید کرد: با توجه به اینکه در کیفرخواست دادستان اعلام شده که فیلم استنادی به دو خواهر و استفاده از آن در صدرو حکم از نظر رییس قوه قضاییه مردود شمرده و از ادله پرونده خارج شده است، احتمال تبرئه موکلانم بسیار زیاد است.

لازم به یادآوری است آذر و زهره کبیری، دو خواهر جوان ساکن محله خادم آباد، در حاشیه‌ی شهریار – نزدیک کرج- بوده اند که با ‏شکایت شوهر یکی از آنها، و به استناد فیلمی که وی مدی شده بود در کانال کولر اتاق خواب خانه شان جاسازی شده بوده است، در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۸۵ بازداشت می‌شوند. یک ماه پس از آن، این دو زن ‏دادگاهی می‌شوند. بنا به حکم دادگاه،به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم می شوند. اما دوباره شش ماه بعد برای پرونده مختومه این دو نفر دادگاه جدیدی تشکیل و در کمال ناباوری حکم سنگسار صادر و در مدت کوتاهی از سوی دیوان عالی کشور قطعی اعلام می شود.

پس از آن در سال گذشته با پیگیری های وکیل پرونده از طریق دادستان کل کشور و رییس قوه قضاییه، حکم سنگسار نقض و رسیدگی مجدد آن به شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان محول می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.