جزییات تازه در باره خودکشی زهرای دانشجو در اداره امر به معروف

کانون زنان ایرانی-.مهرداد حمزه : مدتی می شد که زهرا ۲۷ ساله با حمید ۳۰ ساله نامزد بودند .حمید زهرا را از طریق یک اتفاق ساده شناخته بود و زهرا که حالا دیگر برای خودش کسی شده و با اتمام تحصیلات پزشکی،مشغول گذراندن طرح خود در شهرستان دهگلان کردستان بود، گاهی در راه عزیمت از تهران به کردستان سری هم به حمید می زد و لحظاتی را در کنار او سپری می کرد.زهرا پیش از این پزشک شهرستان رزن بوده و مدتی در آنجا به مداوای بیماران مشغول بود.

این بار پیش از تعطیلات عید فطر قرار ملاقتشان را در یکی ازپارکهای همدان می گذارند که به یکباره با دو نفر از ضابطان امر به معروف و نهی از منکر روبه رو می‌شوند که از آن ها در باره ارتباطشان پرس وجو می‌کنند و پس از آنکه حمید و زهرا هیچ سندی مبنی بر توجیه رابطه خود نمی توانند ارائه دهند، به بازداشتگاه امر به معروف منتقل می شوند.هرچند که خانواده هایشان در جریان آشنایی و ارتباط انها با یکدیگر بودند اما هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا در آن لحظه در دست نداشتند.

با دستور قاضی کشیک و به دلیل جرمی که ستاد امر به معروف جرم مشهود نامید، برای هر دو قرار بازداشت صادر می شود و هر دو به بازداشتگاه مفاسد اجتماعی انتقال می یابند.

از شانس بد آن‌ها فردای روز جمعه هم به دلیل عید فطر به تعطیلی برخورد می‌کند و دیگر قاضی کشیک وقت قرار باز داشت را برای ۲۴ ساعت دیگر صادر می‌کند.با ممانعت مرکز مفاسد اجتماعی برای پذیرفتن زهرا، بعداز ظهر روز شنبه، وی به مراکز امر به معروف همدان منتقل شده و در آنجا به دلیل عدم حضور مامور زن، زهرا در راهروی طبقه دوم این مرکز زندانی می شود .

ماموران ادعا کردند که “زهرا دریک فرصت کوتاه به دست آمده او که دیگر تاب و توان تحمل فشارهای روحی و روانی را نداشته و ترس از روبرو شدن با خانواده و حرف‌های مردم با استفاده از یک پرده تبلیغاتی خود را حلق آویز می‌کند و بدین سان فرجامی تلخ بر زندگی یک پزشک ۲۷ ساله رقم ‌خورد.”

حال چند روز می‌شود که دیگر زهرا به بیماران دهگلان خدمت نمی‌کند و شایعات بسیاری در رابطه با او و رابطه‌اش با حمید بر سر زبان ها است، با این همه بسیاری از مسئولان از پاسخگویی نسبت به این پرونده و جزییات آن طفره می روند و هنوز ابهاماتی در پرونده وجود دارد که برای کسی روشن نیست.

در این میان تنها قاضی مهدی الماسی، مسئول روابط عمومی دادگستری همدان با تایید صحت خبر به بیان برخی از اتفاقات روی داده پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این دو نفر به ارتکاب جرمی مشهود دستگیر شده اند، گفت:«تحقیقات در رابطه با این پرونده همچنان ادامه دارد و پرونده مفتوح است.»

هم چنین الماسی که در اظهارات اولیه خود اعلام کرده بود زهرا دانشجوی پزشکی بوده است، پس از اینکه از او در مورد اینکه او پزشک بوده و بنابراین تحصیل خود را تمام کرده است سوال شد،پاسخ داد :«اطلاع دقیقی از این موضوع نداریم ، وی احتمالا دانشجوی سال آخر پزشکی بوده و یا درس خود را تمام کرده و به عنوان پزشک عمومی و در حال گذراندن طرحش مناطق محروم خود بوده است اما این موضوع در جرم اتفاق افتاده و روند رسیدگی به پرونده تاثیری نخواهد داشت.»
وی گفت: جرم این دو نفر رابطه نامشروع بوده و جرم” زنا “در مورد آن ها هنوز اثبات نشده است. الماسی افزود: جنازه زهرا پس از طی مراحل قانونی به خانواده وی تحویل داده شده است. براساس شنیده های موجود حمید همچنان در بازداشت به سر می برد.

هم چنین دادستان استان همدان با اشاره به اینکه پرونده در حال حاضر در اختیار نیروی انتظامی است و هنوز به دادستانی ارجاع داده نشده گفت:«اظهار نظر در مورد جزییات آن نیاز به مطالعه کامل پرونده و جزییات آن دارد.»

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.