بیانیه جمعی از مردان برابری خواه جنسیتی درباره مازیار سمیعی

در پی تجمع دانشجویی که در اعتراض به احکام صادره برای فعالین دانشجویی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی در روز سه شنبه (۸ آبان) صورت گرفت، تعداد هشت نفر از دانشجویان توسط افراد لباس شخصی که بعداً مشخص شد منتسب به وزارت اطلاعات بوده اند، دستگیر شدند.

پنج تن از آنان در روز چهارشنبه آزاد شدند، اما سه نفر دیگر همچنان در بازداشت به سر می برند و بر اساس اخبار رسیده در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شوند. مازیار سمیعی، یکی از این دستگیر شدگان است که به عنوان یک فعال اجتماعیِ صلح طلب در جهت تحققِ حقوق انسانی فعالیت می کند. وی یکی از داوطلبان کمپین یک میلیون امضاء بوده و مدافع حقوق برابر زنان و مردان است.

دستگیری و بازداشت مازیار سمیعی در شرایطی است که دولت – مردانِ صاحب قدرت، فشار بر کنشگران اجتماعی را به شدت افزایش داده اند و تلاش دارند مسالمت آمیزترین جنبش های اجتماعی را نیز سرکوب نمایند.

استفاده فزاینده از خشونت در واکنش های کور نسبت به مطالبات و اعتراضات اجتماعی نشان از ناتوانی دولت – مردان در پاسخگویی صحیح به مطالبات اجتماعی دارد. در واقع، خشونت و مردسالاری دو عنصر در هم تنیده اند و یکی بدون دیگری امکان حیات ندارد. چنین خشونت لجام گسیخته ای از هر ابزاری استفاده می کند تا منافع بنیادگرایانه و مردسالارانه را حفظ کند. خشونتی که نمی تواند فعالیت کنشگران اجتماعی را فهم کرده و تاب آورد.

ما، جمعی از مردان هوادار برابری جنسیتی ضمن اعتراض به دستگیری فعالان دانشجویی، بویژه مازیار سمیعی، اعلام می داریم که فشارها و هزینه هایی که بر کنشگران جنبش های اجتماعی تحمیل می شود نه تنها مانع از فعالیت آنها نخواهد شد، بلکه باعث می شود که این کنشگران بیش از پیش به حقانیت راهی که می پیمایند معتقد شوند، و اقدامات خویش را در جهت رسیدن به اهدافشان ادامه دهند.

منبع:مردان برای برابری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.