تفتیش خشونت آمیز منزل نفیسه آزاد

تغییر برای برابری: ماموران دادسرای ویژه امینت دادگاه عمومی و انقلاب تهران ظهر امروز با هجوم به منزل نفیسه آزاد وسایل شخصی وی و همخانه های او را با خود برده اند. طی این تفتیش وحید ملکی (همسر نفیسه) و الناز انصاری، دیگر عضو کمپین یک میلیون امضا مورد ضرب وشتم قرار گرفتند و در مدت تفتیش منزل بر دست های وحید ملکی دستبند زدند.

نفیسه دانشجواست و به همراه دوتن از دوستانش در تهران زندگی می کند و همسر او برای پی گیری وضعیت بازداشت نفیسه از اصفهان به تهران آمده است. او از جمعه ۱۱ بهمن در بازداشتگاه وزرا بسر می برد. طی این تفتیش خشونت آمیز ماموران که سه تن بودند بخشی از وسایل شخصی نفیسه آزاد و همچنین لب تاب و جزوه های کاری الناز انصاری و آیدا سعادت را با خود بردند. نفیسه آزاد با این دو عضو کمپین در یک خانه زندگی می کند.

مقاومت الناز انصاری برای عدم تفتیش لوازم و ضبط لب تاب وی با کتک کاری ماموران همراه شد و ماموران به زور این وسایل را با خود بردند. دخالت آقای ملکی برای ممانعت از کتک زدن الناز انصاری نیز منجر به ضرب و جرح وی شد که ماموران در خانه همسرش به او دستبند زدند.

لازم به ذکر است که در حکم تفتیش به صراحت اعلام شده بود تفتیش وسایل مربوط به نفیسه آزاد در رابطه با کمپین قابل بازرسی است.

از جمله مواردی که ارتباط به حکم نداشت ولی ضبط شد تعداد زیادی فیلم، کتاب، دفترچه های یادداشت شخصی و جزوه های کاری دیگر همخانه های نفیسه بود.

الناز انصاری در این باره می گوید:« وقتی ماموران به منزل مراجعه کردند به آنان توضیح دادم که نفیسه همخانه من و آیدا سعادت است و چون آنها فقط حکم تفتیش وسایل نفیسه آزاد را همراه داشتند، همسر نفیسه اتاق و وسایل مربوط به نفیسه را به آنان نشان داد. در هنگام تفتیش منزل، زنگ موبایلم به صدا در آمد و وقتی مشغول پاسخگویی بودم یکی از ماموران خواست که تلفن را قطع کنم. وقتی از این کار امتناع کردم با تهدید به سمت من حمله کردند و در این هنگام همسر نفیسه وارد ماجرا شد که ماموران به او حمله کردند و با زد و خورد به وی دستنبد زدند.»

الناز انصاری ادامه می دهد:« آنان سپس موبایلم را با زور و کتک گرفتند و بعد از آن لپ تاب من را هم با کتک و درگیری گرفتند. اصرارم مبنی بر این که لپ تاب متعلق به من است و نشان دادن فایل های ذخیره شده که همه به نام خودم بود فایده ای نداشت. اصرار من بر این مبنا بود که نام من و آیدا در حکم نبود و خواستار ارائه حکم برای وسایل خود بودم. در طول راه نیز همسر نفیسه جریان را به آنها گفته بود و آنها گفته بودند فقط وسایل نفیسه را بازرسی می کنیم و چیزی را هم قرار نیست با خود ببریم. ماموران حتی در هنگام ضبط وسایل متعلق به من و آیدا، همچنان به کتک زدن همسر نفیسه که دستبند به دست داشت ادامه می دادند.»

وی می گوید:«ماموران با توهین، تهدید و فحاشی همه وسایل خانه را به هم ریختند و تعداد زیادی دی وی دی، سی دی، نسخه های دستنویسی که برای کار تایپ در منزل گرفته بودم و کیف های من و آیدا و نفیسه را هم با خود بردند در حالی که در حکم نوشته بودند فقط وسایل و مدارک مربوط به کمپین باید مورد تفتیش و ضبط قرار گیرد..»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.