ورود بهزیستی به زندان زنان

ایلنا: مدیر کل دفتر شبه خانواده بهزیستی از ورود این سازمان به زندان زنان درسال ۸۸ خبر داد.
حمیدرضا الوند به خبرنگار ”ایلنا“ گفت: در پیش‌‏نویس برنامه‌‏های بهزیستی برای سال آینده تقویت اقدامات بین بخشی و برون سازمانی لحاظ شده است و بر این اساس سازمان برنامه‌هایی را برای بهبود وضعیت کودکانی که با ماردان خود در زندان هستند اجرا می‌کند.

الوند با تاکید بر اینکه این اقدامات بر اساس وظایف دفتر شبه‌خانواده بهزیستی مبنی بر تربیت و پرورش انسان‌های به‌هنجار و ارائه خدمات به تمام کودکانی که والدین باصلاحیت خود را به طور موقت یا دائمی از دست ‌داده‌اند, اجرا می‌شود‏, راه‌‏اندازی شیرخوارگاه، بهبود وضعیت تغذیه و سلامت کودکان همراه با مادران زندانی را از اهداف این برنامه برشمرد.

ااو اظهار کرد: این اقدام به منظور تقویت استانداردها برای ایجاد فضا برای مادرانی است که همراه کودکان خود در زندان‌ها به سر می‌برند‏ البته در این زمینه باید مذاکراتی با سازمان زندان‌‏ها برگزار شود.

او با بیان این که این برنامه با هدف جلوگیری از بروز تجربه زندان برای کودکان است‏, خاطرنشان کرد: کودکانی که در سال‌های ابتدای زندگی به دلیل تولد درزندان یا دلایل دیگر زندان را می‌بینند، درآینده با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.

مدیر کل دفتر شبه خانواده بهزیستی تاکید کرد: بر این اساس سازمان بهزیستی ناگزیز است که به زندان‌ها ورود کند و سازمان زندان‌ها نیزکه از دیگر متولیان ارتقای سلامت اجتماع است را یاری رساند.

الوند با بیان این که اعتبار مشخصی برای این برنامه در نظر گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: به طور قطع در زندان‌های زنان فضاهایی موجود است که امکان تغییر کاربردی به شیرخوارگاه را دارند.

او افزود: درعین حال بهزیستی آمادگی دارد تا در صورت نیاز اعتباراتی برای برنامه‌های آموزشی و تربیتی برای کودکان ساکن در زندان‌ها قرار دهیم.

مدیرکل دفتر شبه خانواده بهزیستی گفت:‌‏مکاتبات با سازمان زندان‌ها در این مورد از سال آینده آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.