فاطمه صادقی: صرف داشتن وزیر و معاون در کابینه نمی تواند مشکلات زنان ایران را حل کند

بامدادخبر: فاطمه صادقی استاد علوم سیاسی دانشگاه در باره انتظار زنان از رئیس جمهور آینده می گوید: صرف داشتن وزیر و معاون در کابینه نمی تواند مشکلات زنان ایران را حل کند.

او در گفت و گو با هم میهن با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات و موانع اصلی حضور زنان در جامعه این بود که از نیروهای متخصص زن در مدیریت کشور و حتی در مدیریت های میانی هم استفاده نمی شود می افزاید: البته این به معنای این نیست که همیشه در همه جا باید از زنان استفاده شود واقعا شاید باشند زنانی که در مدیریت ها موفق نشده اند و امروز این دسته انتقاد ما را هم برانگیخته اند از این رو اعتراض اصلی ما به تفکری است که اساسا زنان را به عنوان افرادی که باید در فقط در خانه نقش داشته باشند تعریف می کند.

این استاد دانشگاه ادامه می دهد: تنها داشتن چند وزیر زن هیچ مشکلی را حل نمی کند البته حضور زنان در کابینه از نبودنشان بهتر است اما بحث اصلی من این است که حاکمیت باید زنان را به عنوان نیمی از جامعه بپذیرد.

فاطمه صادقی می افزاید: تفکری در جامعه وجود دارد که زنان را تنها به عنوان تدارکاتچی می خواهد از این رو ما که انقلاب کردیم، در جنگ حضور داشتیم، در اصلاحات حضور داشتیم و در انتخابات ها حضور داشتیم بعد ها توسط مجریان اصلی با ببی اعتنایی و بدرقه به سمت خانه ها مواجه شدیم به ویژه در جایی که بحث قدرت در میان بود این مساله بیشتر به چشم می خورد. زنان امروز ایران دیگر تمایلی به تدارکاتچی بودن صرف ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.