مجریان زن‌عربستان ملزم به رعایت‌حجاب شدند

رجانیوز: نابع آگاه از وزارت اطلاعات عربستان اعلام کردند: به‌زودی همه مجریان زن در شبکه‌های تلویزیونی عربستان وابسته به وزارت اطلاعات ملزم به رعایت حجاب در برنامه‌های مختلف می‌شوند.

به گزارش مهر به نقل از الوقت، این منابع آگاه اعلام کردند: مجریان زن در تمامی شبکه‌های تلویزیونی و در بخشهای مختلف خبری، گفتگو، ورزشی باید حجاب را رعایت کنند؛ به‌طوری‌که این وزارت تصمیم گرفته است که از میزان فعالیت مجریان زن در شبکه‌های تلویزیونی بکاهد.

این وزارت دلیل این کار را این‌گونه تصریح کرد: بیشتر کسانی که در شبکه‌های تلویزیونی وابسته به وزارت اطلاعات عربستان کار می‌کنند، اگرچه در این شبکه‌ها با حجاب ظاهر شوند اما در شبکه‌های دیگر نیز کار می کنند و بدون حجاب به اجرای برنامه می‌پردازند. بنابراین از فعالیت آنها جلوگیری می شود.

این در حالی است که وزارت اطلاعات عربستان بیان کرد: به‌زودی این مصوبه را صادر می کند و به دنبال آن همه مجریان باید موهای سر خود به صورت کامل بپوشانند.

شبکه دو تلویزیون عربستان از روز شنبه اجرای این طرح را آغاز کرده و همه مجریان زن را ملزم به پوشش کامل در همه برنامه‌ها کرده است. این طرح به‌زودی از سوی شبکه‌های دیگر نیز اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.