اگر زهرا رهنورد یک زن مستقل و با ایده نبود هرگز مورد هجمه قرار نمی گرفت ، بیانیه مجمع زنان اصلاح طلب

کانون زنان ایرانی :مجمع زنان اصلاح طلب با صدور بیانیه ای اعلام کرده اند که اگر زهرا رهنورد زنی بود که از خود ایده و نگاه مستقلی نداشت و با شجاعت و شهامت از افکار برابری طلبانه و ضد تبعیض دفاع نمی کرد، قطعا مورد هجمه کژاندیشان و فرصت طلبان قرار نمی گرفت. اما زنانی چون رهنورد ثابت کرده اند، که با حفظ ارزش های ایرانی – اسلامی می توانند دوش به دوش مردان در عرصه مشارکت حضور داشته باشند.

متن کامل این بیانیه به این شرح است

در شرایطی که زنان ایران زمین روز به روز بر گستره توانمندی های خود می افزایند و با تمام توش و توان در جهت بهبود وضعیت خود و توسعه کشور تلاش می کنند و با همگرایی، اتحاد و کوشش سرسختانه در عرصه انتخابات توانسته اند اولویت و اهمیت مسائل زنان را به جامعه نشان داده و این ضرورت را برای همگان و بویژه کاندیداهای ریاست جمهوری دهم نمایان سازند، باز هم شاهد تلاش های مذبوحانه ای در جهت مقابله با مطالبات به حق زنان هم وطن مان هستیم. حرکت هایی که از آغاز دولت نهم شاهد آن بوده ایم؛ نگاهی که باور به آن دارد که زنان باید به حوزه خصوصی بازگردند و عرصه عمومی را به مردان واگذارند. باز هم قصه قدیمی زن را حریم مردان پنداشتن در حال تکرار است و این بار در مورد زنی که از گذشته دور با استقلال، دانش، هنر و دیانت خویش شناخته شده خاص و عام است.

اگر زهرا رهنورد زنی بود که از خود ایده و نگاه مستقلی نداشت و با شجاعت و شهامت از افکار برابری طلبانه و ضد تبعیض دفاع نمی کرد، قطعا مورد هجمه کژاندیشان و فرصت طلبان قرار نمی گرفت. اما زنانی چون رهنورد ثابت کرده اند، که با حفظ ارزش های ایرانی – اسلامی می توانند دوش به دوش مردان در عرصه مشارکت حضور داشته باشند.

این بار همگان می دانند که همراهی رهنورد با موسوی امتیاز برجسته این کاندیدا نسبت به سایر کاندیداها است و این وجه تمایز، دستاویز نا بخردان قرار گرفته است؛ غافل از آن که زنان این مرز و بوم بر حقوق خویش واقف گشته و بر این باورند که عرصه مشارکت عمومی در تیول مرد سالاران و پرونده سازان نیست. چرا که آنان با احساس مسئولیت وارد اجتماع شده اند و با وارد کردن اتهامات ناروا، به آسانی عرصه را ترک ننموده و دوباره خانه نشین نخواهند شد.
مجمع زنان اصلاح طلب ضمن اعلام حمایت مجدد خود از کاندیداتوری مهندس موسوی، معتقد است ریاست جمهوری ایران شایسته مردانی است که در کنار خود، زنان آزاد اندیشی چون رهنورد را دارند و بر این امیدند که موسوی می تواند ایرانی آزاد و آباد برای همه ایرانیان به دور از تبعیض جنسیتی، قومی و مذهبی را به همراه آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.