یک سال حبس تعلیقی برای نفیسه آزاد

تغییر برای برابری: نفیسه آزاد به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده است. این حکم به مدت سه سال در تعلیق خواهد بود.

شعبه ۳۰ دادگاه انقلاب تهران در حالی این حکم را برای این عضو کمپین صادر کرده است که پیش از این دو متهم دیگر این پرونده را از همین اتهام تبرئه کرده بود. نفیسه آزاد در منطقه کوهستانی توچال در بهمن ماه سال گذشته و به همراه دو داوطلب کمپین یک میلیون امضا بازداشت شد و پس از گذراندن ۶ روز در بازداشت به قید کفالت آزاد شد. تا کنون بیش از ۶۰ عضو کمپین یک میلیون امضا با اتهامی مشابه دستگیر شده اند. عده ای از اعضای کمپین از اتهام اقدام علیه امنیت ملی به دلیل جمع آوری امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز تبرئه شده اند، عده ای نیز احکام زندان برای همین اتهام گرفته اند. رویه قضایی در پرونده های کمپین یک میلیون امضا طی سه سال گذشته رویه ثابتی نبوده است.

نفیسه آزاد ابراز امیدواری کرد که با توجه به آخرین حکم دادگاه تجدید نظر در پرونده پرستو اللهیاری که جمع آوری امضا و عضویت در کمپین را جرم ندانسته بود، با پرونده او نیز در مرحله تجدید برخورد منصفانه تری صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.