مشاور رییس‌جمهور: زنان می‌توانند با دوچرخه و موتورسیکلت به سرکار بروند

ایونا: مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور گفت: باید زمینه‌ای فراهم کنیم که زنان ما بتوانند سوار دوچرخه شوند .

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری زنان ” ایونا” ، مهدی کلهر‌ مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور با اعتقاد بر این‌که باید زمینه‌ای فراهم کنیم که زنان ما بتوانند سوار دوچرخه شوند، گفت: چطور در زمان گذشته زنان ما وقتی سوار الاغ می‌شدند، مشکلی نداشت ولی اکنون سوار دوچرخه شدن مشکل دارد؟ این مشکل یک مشکل فرهنگی است که باید برطرف شود و باید این زمینه را فراهم کرد که زنان بتوانند با دوچرخه و موتورسیکلت مثلا به محل کار خود بروند .

مشاور رسانه‌ای ریییس‌جمهور در مورد شایعات مطرح شده درباره معرفی وی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد به مجلس از سوی رییس‌جمهور گفت:‌ من نیز این شایعات و گمانه‌زنی‌ها را شنیده‌ام و از طرف برخی از دوستان از جمله از سوی رییس‌جمهور نیز صحبت‌هایی با من شده، ولی من تمایلی برای پذیرش سمت و مسئولیت اجرایی ندارم.

مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور با اشاره به مسوولیت‌های خود از زمان شهید رجایی تاکنون خاطرنشان کرد: من به دولت‌های گوناگون در جمهوری اسلامی کمک کرده‌ام و اکنون نیز کمک می‌کنم و حتی اگر آقای میرحسین نیز رییس‌جمهور می‌شدند من به ایشان کمک می‌کردم .

کلهر با بیان این‌که کسی که به عنوان وزیر ارشاد انتخاب می‌شود باید به دنبال ایجاد تحول فرهنگی در جامعه باشد ، گفت: ما در حال حاضر اشکالات جدی در عرصه‌ فرهنگی داریم و بسیاری از مشکلاتی که اکنون در جامعه به عنوان مشکل سیاسی به آن نگاه می‌شود، به نظر من مشکل فرهنگی هستند و ما باید به سمت تحول در عرصه فرهنگی حرکت کنیم .

وی با بیان این‌که تضارب آرا امر مفیدی است ولی تقابل چیز خوبی نیست گفت: من نه به عنوان کلهر بلکه به عنوان کسی که دغدغه‌ فرهنگی دارد، برنامه‌هایی که باید در عرصه فرهنگی اجرا شود را به رییس‌جمهور و کسانی که در این عرصه موثر هستند می‌دهم و به کسی که به عنوان وزیر انتخاب می‌شود، کمک خواهم کرد .

وی ادامه داد: معتقدم ۱۳ میلیونی که به آقای موسوی رای دادند یکی از تقاضاهای بسیار مهم آن‌ها، ایجاد تحول فرهنگی در جامعه بود و اگر این مشکلات فرهنگی در جامعه برطرف نشود، جامعه دچار مشکلات بیشتری می‌شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.