مهم‌ترين مانع بيمه زنان خانه‌دار مسائل مالی است

ایونا: استاد‌يار گروه برنامه‌ريزي، رفاه و تأمين اجتماعي دانشگاه تهران گفت: مهم‌ترين مانع در راه بيمه زنان خانه‌دار مسائل مالي است زيرا بيشتر زنان خانه‌دار صاحب درآمد نيستند .

به گزارش خبرنگار سرويس اجتماعي خبرگزاري زنان ” ايونا” ، مريم نجار ‌نهاوندي اظهار داشت: بيشتر زنان خانه‌دار ايراني صاحب درآمد نيستند و توان پرداخت حق بيمه را ندارند و دولت براي بيمه زنان خانه‌دار بايد در پي تأمين درآمدي جديد باشد .

وي افزود: دولت متوجه شده است مشكل زنان سرپرست خانوار معضل اجتماعي است و بيمه زنان خانه‌دار مي‌تواند آينده اقتصادي آنان را تضمين كند .

نهاوندي گفت: آنچه دست دولت را بسته است، تأمين درآمد براي بيمه زنان خانه‌دار است زيرا بيشتر زنان مصرف‌كننده هستند و درآمد به خصوصي ندارند .

وي افزود: بيمه زنان خانه‌دار مشكلات اقتصادي زنان را در درجه اول حل مي‌كند اما مشكلات رواني ـ عاطفي زنان باقي مي‌ماند .

استاديار برنامه‌ريزي و رفاه و تأمين اجتماعي دانشگاه تهران اضافه كرد: در زمينه اجتماعي زنان، سرپرست خانوار از ضعف در مهارت‌هاي ارتباطي و اجتماعي رنج مي‌برند و عموماً در فعاليت اجتماعي مشاركت پايين دارند .

وي افزود: از ديگر مشكلات اين زنان اين است كه به منابع اجتماعي دسترسي ندارند و با توجه به اين محدويت‌ها، سازمان‌هاي مسئول بايد در زمينه آموزش و تقويت مهارت اجتماعي و حل مسئله به اين زنان كمك كنند .

وي گفت: در زمينه اقتصادي زنان سرپرست خانوار به دليل پائين بودن سطح مهارت حرفه‌اي، عدم دسترسي به فرصت شغلي مناسب و نداشتن آگاهي شغلي و بازاريابي با مشكلات گوناگوني روبرو هستند .

استاديار برنامه‌ريزي و رفاه و تأمين اجتماعي در پايان خاطر نشان كرد: عدم احتساب خانه‌داري به عنوان يك شغل، نداشتن امنيت مالي و عدم دسترسي به منابع از ديگر مشكلات زنان است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.