مهم‌ترین مانع بیمه زنان خانه‌دار مسائل مالی است

ایونا: استاد‌یار گروه برنامه‌ریزی، رفاه و تأمین اجتماعی دانشگاه تهران گفت: مهم‌ترین مانع در راه بیمه زنان خانه‌دار مسائل مالی است زیرا بیشتر زنان خانه‌دار صاحب درآمد نیستند .

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ” ایونا” ، مریم نجار ‌نهاوندی اظهار داشت: بیشتر زنان خانه‌دار ایرانی صاحب درآمد نیستند و توان پرداخت حق بیمه را ندارند و دولت برای بیمه زنان خانه‌دار باید در پی تأمین درآمدی جدید باشد .

وی افزود: دولت متوجه شده است مشکل زنان سرپرست خانوار معضل اجتماعی است و بیمه زنان خانه‌دار می‌تواند آینده اقتصادی آنان را تضمین کند .

نهاوندی گفت: آنچه دست دولت را بسته است، تأمین درآمد برای بیمه زنان خانه‌دار است زیرا بیشتر زنان مصرف‌کننده هستند و درآمد به خصوصی ندارند .

وی افزود: بیمه زنان خانه‌دار مشکلات اقتصادی زنان را در درجه اول حل می‌کند اما مشکلات روانی ـ عاطفی زنان باقی می‌ماند .

استادیار برنامه‌ریزی و رفاه و تأمین اجتماعی دانشگاه تهران اضافه کرد: در زمینه اجتماعی زنان، سرپرست خانوار از ضعف در مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی رنج می‌برند و عموماً در فعالیت اجتماعی مشارکت پایین دارند .

وی افزود: از دیگر مشکلات این زنان این است که به منابع اجتماعی دسترسی ندارند و با توجه به این محدویت‌ها، سازمان‌های مسئول باید در زمینه آموزش و تقویت مهارت اجتماعی و حل مسئله به این زنان کمک کنند .

وی گفت: در زمینه اقتصادی زنان سرپرست خانوار به دلیل پائین بودن سطح مهارت حرفه‌ای، عدم دسترسی به فرصت شغلی مناسب و نداشتن آگاهی شغلی و بازاریابی با مشکلات گوناگونی روبرو هستند .

استادیار برنامه‌ریزی و رفاه و تأمین اجتماعی در پایان خاطر نشان کرد: عدم احتساب خانه‌داری به عنوان یک شغل، نداشتن امنیت مالی و عدم دسترسی به منابع از دیگر مشکلات زنان است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.