دوره آموزش آتش‌نشانان زن در شهرری برگزار می‌شود

ایونا: دوره آموزش داوطلبان زن آتش‌نشان در شهرری با هماهنگی اداره اجتماعی ـ فرهنگی شهرداری ناحیه یک و آتش‌نشانی این منطقه برگزار می‌شود .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ” ایونا” ، ایرج سفیری با اعلام این خبر گفت: در این دوره آموزشی ۲۰ نفر از خانم‌های مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و مدارس و تعدادی خانم‌های خانه‌دار آموزش می‌بینند .

فرمانده عملیات ایستگاه ۹ آتش‌نشانی شهرری عنوان کرد: آموزش‌هایی مثل اجرای پمپ آتش نشانی، حمل مصدوم، احیای مصدوم، اطفای حریق در برنامه‌های دوره اول قرار دارند .

وی که مسوولیت آموزش دوره آتش‌نشانی در این منطقه را بر عهده دارد، بیان کرد: آموزش‌های آتش‌نشانی در دوره‌های قبل به مدت ۲۴ ساعت پیاپی بود اما با نظر کارشناسان به سه دوره ۸ ساعته تقسیم شد تا شرایط مساعدتری برای پذیرش داوطلب داشته باشیم .

سفری افزود: البته یک آیتم آموزشی با عنوان ایمنی در منزل ویژه خانم‌ها ارائه شده است که این عنوان آموزشی علاوه بر کارآمد بودن در منزل می‌تواند امنیت را در منزل بوجود آورده و یکی از اقدامات موثر برای پیشگیری است .

وی در ادامه تصریح کرد: ثبت نام خانم‌ها و آقایان داوطلب در ایستگاه ۹ آتش‌نشانی شهرری انجام گرفته و حدود یک‌هزارنفر در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده‌اند .

فرمانده عملیات ایستگاه ۹ آتش‌نشانی شهرری خاطرنشان کرد: در اجرای طرح آموزش داوطلبان آتش‌نشانی هر منطقه تهران موظف است یک‌هزار و ۲۰۰ نفر داوطلب زن و مرد را آموزش بدهند تا در شرایط بحرانی مورد استفاده قرار گیرند .

سفیری در پایان تاکید کرد: سازمان شهرداری و آتش‌نشانی با عملیاتی کردن این طرح سعی می کند تعامل بیشتری با مردم و اهالی برقرار کند تا در مواقع اضطراری خود مردم باشند که نخستین اقدامات لازم برای برطرف کردن بحران را برعهده بگیرند .

بر پایه این گزارش، تربیت این نیروها سبب می‌شود علم و آگاهی مسائل ایمنی به خانه‌ها بروز کند و حتی یک خانواده در کاهش بحران سهیم باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.