برنامه‌ای برای زنان و دختران روستایی اردبیل

کانون زنان ایرانی-مهین صدیقی:۴۰دختر فارغ التحصیل از روستاهای استان اردبیل پس از گذراندن آموزش های لازم و آشنایی با مسائل زنان می توانند به عنوان رابط زنان روستایی شناخته شوند.

دبیر کمیته بانوان و جوانان استانداری اردبیل با اعلام این مطلب گفت :اعتبار برنامه ۳۰۲۰۳ کمکی در راستای توسعه فعالیت های مربوط به زنان وارتقای سطح شاخص های توسعه انسانی است .

وی همچنین از اجرای” طرح آموزش و توانمند سازی دختران روستایی در کل استان” از محل این برنامه در سال جاری خبر داد .و افزود:

در این طرح ۴۰دختر فارغ التحصیل از روستاهای استان انتخاب می شود و پس از گذراندن آموزش های لازم و آشنایی یا مسائل زنان می توانند به عنوان رابط با زنان روستایی در ارتباط باشند.

پروانه رضا قلی زاده، حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد ودکتری در زمینه زنان استان را از جمله اولویتهای مهم امور زنان ذکر کرد و از اعلام فراخوان به دانشگاهها در این باره خبر داد.

همچنین در این جلسه مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان اردبیل با اشاره به برنامه های مختلف این مرکز در خصوص زنان از تهیه ی برنامه مستقل هفتگی با عنوان “سیمای زن” از مرکز صدا و سیمای اردبیل خبر داد.

از بین طرح های تصویب شده ۳۰۲۰۳ حدود ۵۰% در خصوص زنان و دختران روستایی است که سال گذشته کمتر به این امور پرداخته شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.