مهرانگیز کارنیز با انتشار سایت شخصی اش به دنیای مجازی سلام کرد

سایت زنان ایران :

مهرانگیز کار ، حقوقدان و نویسنده نامی ایرانی که مدت چهار سال پیش به خاطر درمان بیماری مجبور به ترک وطن و پس از آن به خاطر اجبارهای سیاسی مجبور به زندگی در تبعید شده ، با انتشار سایت شخصی اش از این پس به انتشار دیدگاه های خود در آدرس www.mehrangizkar.com ادامه می دهد.

سایت مهرانگیز کار علاوه بر انتشار دیدگاه های وی حاوی زندگینامه و نکاتی در باره زندگی شخصی وی نیز هست.او که اینک در کشور امریکا زندگی می کند، علت راه اندازی سایتش را چنین بیان کرده است:

« پا به پای تحولات ارتباطی، آمدیم و آمدیم تا به اینجا رسیدیم که اینترنت برای ایرانیانی که دارند زیر تیغ سانسور خفه می‌شوند، تبدیل شده‌است به یک ناجی.

با این همه ورود به دنیای پر پیچ و خم و در عین حال بسیار سادهٔ اینترنت برای نسل کاغذ کاهی و کاغذ کاربن و خودکار آسان نیست.

اینک من در ۶۰ سالگی وارد دنیای اینترنت شده‌ام. با بضاعت فنی در حد صفر. جوان‌هایی به یاری‌ام شتافته‌اند و رایگان این دریچه را بر من گشوده‌اند. نمی‌توانم پیش‌بینی کنم در دنیای اینترنت ایفاگر کدام نقش خواهم شد. وقتی ار خودم می‌پرسم:

«چرا وارد این صحنه شدی؟»

صادقانه پاسخ می‌دهم:«می‌خواهم زنده بمانم. همین و دیگر هیچ!» ۱

خانم کار پس از مهاجرت به کشور امریکا به خاطر فشارهای سیاسی در داخل کشور ، به طور غیر مستقیم از بازگشت به وطن منع شده است. او خود در این باره نوشته است : « اینک حدود چهار سال است در تبعید به سر میبرم. به قول یکی از دوستان هم چوب را خوردهام هم پیاز را. هم مدت ۲۲سال از نزدیک با قضایا کلنجار رفته ام، هم آنکه تلخکامیهای تبعید در دوران پیری و بیماری نصیبم شده است. حال این موجودی که عادت کردهاست هم چوب را بخورد، هم پیاز را، وارد دنیای بی در و پیکر ارتباطات اینترنتی شدهاست. خدا رحم کند! » ۲

سایت زنان ایران با تبریک به این تولد دوباره، به خانم مهرانگیز کار و همه زنان و مردان آزاداندیشی که خواننده و پی گیر نوشته ها و فعالیتهای عدالتخواهانه این زن آزاده پیشرو بوده اند امید دارد که انتشار نقدها و نظرهای خانم کار و بیان و بازگویی تجربه های ایشان همچنان فراراه جاده سنگلاخ آزادی و دموکراسی ، رهنمون باشد.

۱- مقاله ” می خواهم زنده بمانم” در سایت مهرانگیز کار

۲- بخش بیوگرافی از همان سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.