آلیا: طرح ازدواج موقت در مجلس ضرورتی ندارد

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنجال رسانه ها درباره ازدواج موقت گفت : طرح ازدواج موقت در مجلس ضرورتی ندارد .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، فاطمه آلیا عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان این مطلب افزود : حدود دو سال پیش قوه قضائیه پس از رایزنی با قوای مقننه و مجریه لایحه جامع حمایت از خانواده را با ۵۳ ماده به مجلس ارائه کرد که یکی از ۶ فصل این لایحه به ازدواج و قوانین مربوط به آن می پردازد .

وی با اشاره به این مسئله که هدف از ارائه این لایحه تحکیم بنیان خانواده است تصریح کرد : در این طرح در خصوص ازدواج مجدد صحبت شده است نه ازدواج موقت .

آلیا در پاسخ به این سوال که آیا بحث ازدواج موقت در مجلس مطرح شده است بیان کرد : در بندی از لایحه جامع حمایت از خانواده ازدواج موقت مطرح شده بود اما به دلیل اینکه در این مسئله نیاز و ضرورتی در جامعه احساس نمی شود این بند در کمیته تخصصی مجلس حذف شد .

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد : شرع در مورد دخترها اجازه ازدواج موقت نداده و این نوع ازدواج مربوط به کسانی است که قبلا ازدواج کرده اند و می خواهند ازدواج موقت داشته باشند .

وی با اشاره به اینکه در قانون مدنی ایران در خصوص ازدواج موقت صحبتی نشده است تاکید کرد : باید ثبت این ازدواج را الزامی کرد چون در غیر این صورت ضرر و زیان های احتمالی متوجه خانم ها است و حتی امکان دارد فرزندی متولد شود و اگر ازدواج ثبت نشده باشد هویت فرزند و نسل های بعد با مشکل روبرو خواهد بود .

این نماینده مجلس با بیان اینکه حق فرزند در قوانین مدنی بر عهده پدر است اظهار داشت : این قوانین باید شامل حال فرزندانی که حاصل ازدواج موقت هستند شود تا پدر و مادر تعهداتی را در قبال فرزندان خود بپذیرند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.