مدیر گروه بررسی مسایل زنان پژوهشگاه علوم انسانی: زنان در تصمیم گیری های کلان جدی گرفته نمی شوند

ایونا: مدیر گروه بررسی مسایل زنان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با تاکید بر استفاده نادرست از نیروی زنان در جامعه گفت : متاسفانه زنان در عرصه های تصمیم گیری و تصمیم سازی جدی گرفته نمی شوند .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، ثریا مکنون با بیان این مطلب افزود : هرچند در سالهای اخیر حضور زنان در عرصه های سیاسی ، اجتماعی و … بیشتر از گذشته شده است اما واقعیت آن است که هنوز از نیروی زنان در جایگاه مناسب استفاده نمی شود .

وی با بیان اینکه نگرش به زن در جامعه ما نگرشی خرد است اظهار داشت : این تصور که با اضافه کردن نیروی زنان در بخش های کارمندی ، اداری و خدماتی آنان را وارد اجتماع کرده و توانسته ایم جایگاه زن را به درستی به جامعه معرفی کنیم دیدگاه اشتباهی است که متاسفانه در کشور ما رایج است .

این روانشناس با اشاره به توانایی زنان برای حضور در بخشهای تحقیقاتی و علمی افزود : امروزه جامعه زنان با آنکه از لحاظ کمیت حضور در عرصه های گوناگون هم سطح مردان هستند اما واقعیت آن است که این قشر از جامعه در حوزه های تصمیم گیری حضور کمرنگی دارند .

مکنون با بیان این مطلب که قرآن کتاب انسان ساز در تمامی دوران ها است تاکید کرد : فاصله بین دیدگاه قرآن درباره حضور زنان در عرصه های اجتماعی با آنچه که در جامعه اجرا می شود بسیار زیاد است .

وی افزود : فقها و کارشناسان امور دینی باید در این زمینه اصول قاعده مندی را که براساس قرآن و مبانی دینی استخراج شده و کارا و کارآمد است به جامعه ارائه دهند تا جایگزین مدلهایی شود که امروزه در جامعه در حالی به کار برده می شوند که هیچ سنخیتی با علم و دین ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.