برای بهمن احمدی امویی:اینها در را برای تو و بقیه خوبان باز می کنند

جواد لگزیان

هفت سال زندان ،این حکم بهمن احمدی امویی است .و من تنها می نشینم و فکر می کنم به آن وب سایت اکنون فیلتر شده ی انتخاباتی”خرداد نو” که بهمن در آن می نوشت .

یادم هست که مطلب طنزی را به او دادم و بهمن گفت :” نه ! نباید با این نگاه و ادبیات جلو رفت .اصلا شاید موسوی رای نیاورد .فضا را نباید ملتهب کرد . نباید رادیکال بود” و مثل همیشه با لبخند مطلب را برگرداند.

در تمام سایت ها هم هیچ مطلبی پیدا نمی کنید جز سایتی که بهمن مدیرش بود درباره ی تند شدن مطالبات انتخاباتی و جو ملتهب قبل از رای گیری و امکان افسردگی بعد از آن و امکان تشنج و هشدار درباره ی آن.هشدار می داد که همه مراقب باشیم ارامش جامعه به هم نریزد.

حتی وقتی مطلب را خواندم حسابی یکه خوردم سراغ بهمن رفتم و او را نگران این موضوع دیدم. آنقدر نگران که هیج وقت ندیده بودم.نگران رادیکال شدن فضای جامعه .

و هزاران نمونه ی دیگر که خبری مبتنی بر حمله به یک حامی موسوی به او دادند و گفت جو ملتهب ترمی شود.شاید فعلا این خبر منتشر نشود بهتر باشد، رادیکال شدن جامعه به نفع هیچ کس نیست.

و حتی بعد از اعلام نتایج انتخابات باز هم از آرامش و برادری می گفت .

نه نمی توانم گریه نکنم! برای این لحظات برادر! نمی توانم که آدمی که یکپارچه نفی خشونت بود و همه از خوبی می گفت و امید و برادری حال باید …

نمی دانم اسمم خوش خیال است یا هر چیز دیگر اما می خواهم خطاب به مسوولان قضایی کشور بگویم :”اگر به وحدت و برادری و آرامش می اندیشید جای بهمن الان در این جامعه ی خشونت بار خالی است که بنویسد و از آرامش و دوستی و برادری بگوید.”

نه! بهمن! برادر! مطمئن باش تو درست مرا نصیحت می کردی که تند ننویسم، بله اینها برادر های ما هستند.
اینها از ما هستند و در را برای تو و بقیه باز می کنند! من مطمئنم که همه ی ما فرزندان بهمن ۵۷ برادریم و حتما و حتما آن برادران می آیند درها را باز می کنند برایت …برای تو و همه ی آن خوبها.
تا تو بنویسی : ما همگی برادریم.

تا آنوقت همه با هم این کشور را که مال ماست، سرشار از امید و سبز و شاد کنیم.

و تو برادر بدان که بهمن نزدیک می شود و همه ی آن راهپیمایی های ۲۲ بهمن قبلی یادت باشد و فتح خرمشهر یادت باشد و همه ی آن خوبها کنار ما بودند… یادت باشد

بهمن احمدی امویی و سعید لیلاز و فواد شمس و همه ی آن خوبها برادر مایند و جایشان خالیست در آن صفوف میلیونی.
من امیدوارم و اصلا شک ندارم که بهمن سبز امید دوباره می آید و باز کنار هم خواهیم بود ….ما همگی برادریم….و بهمن سبز امید دوباره فصلی برای بودن و سرودن ماست…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.