سازمان ملل اعلام کرد: ۳۳ میلیون و۴۰۰ هزار نفر در جهان به ایدز مبتلا هستند

ایسنا: سازمان جهانی بهداشت و دفتر برنامه مقابله با ایدز سازمان ملل در گزارش مشترکی اعلام کردند که در حال حاضر تقریبا ۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جهان به بیماری‌ ایدز مبتلا هستند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، در این گزارش تاکید شده است که با این وجود به دلیل اقدامات اخیر درمانی برای این بیماران، عمر افراد مبتلا به این عفونت نسبت به گذشته طولانی‌تر شده است.

این گزارش می‌افزاید: این تعداد نسبت به شمار مبتلایان در سال ۲۰۰۷ که ۳۳ میلیون نفر بوده است، افزایش یافته اما به علت در دسترس بودن داروهای ایدز، عمر بیماران ایدزی افزایش یافته است.

درهمین راستا، آمارها نشان می‌دهد؛ نرخ مرگ ومیر ناشی از این بیماری عفونی کشنده طی ۵ سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است. بیماری ایدز که بر اثر فعالیت ویروس اچ آی وی بروز می‌کند سبب اختلال و تضعیف شدید سیستم ایمنی بدن شده و در صورت فعال شدن در بدن کشنده است.

بر اساس این گزارش، ایدز یکی از بیماری‌های نقص سیستم ایمنی است که همانطور که گفته شد در اثر آلوده شدن فرد به ویروس اچ آی وی به وجود می‌آید. آلوده شدن به این ویروس می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تا جایی ضعیف کند که دیگر قادر به مقابله با برخی از عفونتها نباشد.

بسیاری از عفونت‌هایی که برای فرد مبتلا به ایدز خطرآفرین و مشکل ساز هستند، توسط سیستم ایمنی تحت کنترل در می‌آیند. اما سیستم ایمنی در بدن بیمار مبتلا به ایدز، آن قدر ضعیف می‌شود که برای پیشگیری یا درمان بیماری‌های شدید نیاز به دخالت دارویی پیدا می‌کند.

نتیجه مثبت آزمایش اچ آی وی لزوما به معنای ابتلای فرد به ایدز نیست اما در اثر عفونت این ویروس، افرادی که حامل آن هستند به بیماری ایدز مبتلا می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.