مسوولان تشکل‌های زنان شاغل بالکان در استانبول گردهم می‌آیند

کانون زنان ایرانی: مسوولان تشکل‌های زنان شاغل منطقه بالکان روزهای دوم و سوم دسامبر (۱۱ و ۱۲آذرماه) در استانبول ترکیه گردهم خواهند آمد.

کشور رومانی نقطه آغاز حرکتی با نام “ائتلاف زنان” است و گردهم‌آیی استانبول در خصوص گسترش این حرکت به منطقه بالکان نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

به نوشته روزنامه “رادیکال”، انجمن “زنان کوشا”ی ترکیه (KAGİDER) نیز به عضویت این ائتلاف درآمده و به عنوان نماینده زنان شاغل ترکیه در گردهم‌آیی مذکور شرکت خواهد کرد.

“ملتم کورتسال” دبیر انجمن زنان کوشای ترکیه که به منظور شرکت در نشست برنامه‌ریزی این گردهم‌آیی چندی پیش به رومانی سفر کرده بود، در گفتگو با خبرنگار رادیکال گفت: «مشکلات و مسایل زنان، چه شاغل، چه بی‌کار، چه تحصیل کرده و چه بی‌سواد، کم و بیش در همه کشورها شکلی مشترک دارد. اما فرق اصلی اینجاست که زنان در کشورهای پیشرفته مشکلاتی که زنان ما در حال حاضر با آنها درگیر هستند را سال‌ها قبل از پیش رو برداشته‌اند. در عرصه کاری هم مساله مشترک زنان این است که نمی‌توانند صدای خود را به گوش دیگران برسانند.»

انجمن‌های زنان شاغل رومانی پس از تشکیل ائتلاف زنان شاغل در کشورشان، هدف از این ائتلاف را تامین امکان بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل شغلی و نیز تاثیرگذاری بر تصمیمات اخذ شده در این حوزه عنوان کرده‌اند. دبیر انجمن زنان کوشای ترکیه با بیان این مطلب افزود: «در حال حاضر زنان رومانیایی از ریاست مردان بر اتاق‌های بازرگانی و صنایع ابراز نارضایتی می‌کنند و قصد دارند در این عرصه نیز وارد عمل شوند. اگرچه انجمن ما در ترکیه انجمن قدرتمندی است، اما ما فقط در مواردی وارد عمل شده‌ایم که موضوع صرفا به مسائل حوزه زنان مربوط بوده است.»

در ائتلاف زنان شاغل بالکان، تشکل‌های زنان شاغل کشورهای رومانی، بلغارستان، آلبانی، صربستان، بوسنی – هرزگویین، کرواسی، مقدونیه، مجارستان و ترکیه عضویت خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.