زنان تنها ۱۰ درصد حقوق مردان را دریافت می‌کنند

خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه شورای فرهنگی _ اجتماعی زنان گفت: زنان یک سوم نیروی کار را در جهان تشکیل می‌دهند که تنها ۱۰ درصد حقوق مردان را دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهری سویزی عصر امروز در اولین نشست همگرایی دست‌اندرکاران حوزه امور زنان که به همت دفتر امور بانوان وزارت کشور و با حضور عده زیادی از بانوان فعال در عرصه زنان در تالار اجتماعات شهید رجایی وزارت کشور برگزار شد با اعلام این مطلب، افزود: جهان و استکبار تنها به ماهیت اقتصادی و سیاسی و در یک کلام سوء استفاده ابزاری از زنان بسنده کرده و به هیچ ‌عنوان اندیشه‌اش از مطرح کردن حقوق بشر در خصوص زنان، اجرای واقعی حقوق بشر نبوده است و تنها قصد منحرف کردن ذهن زنان از مسائل اصلی موجود در این حوزه و جلب توجه آنان به حوزه‌های دیگر را دارد.

وی ادامه داد: امروزه جهان با دو رویکرد سیاسی و اقتصادی در خصوص زنان سخن می‌گوید اما این گفتمان در قالب حقوق بشر بوده و تنها ویترین زیبا از زن را به نمایش گذاشته‌اند .

سویزی گفت: اگر بخواهیم وضعیت امور زنان جهان را ترسیم کنیم باید بگوییم جمعیت زنان بی‌سواد ۵/۱ برابر نسبت به مردان است. از سویی پایین بودن دستمزد زنان نسبت به مردان نه تنها چهره زنان جهان را به چهره‌ای زشت وخشن تبدیل کرده است بلکه از زندگی آنان تنها سختی و رنج را نشان می‌دهد.

وی با اعلام اینکه زنان نسبت به مردان عمری طولانی‌تر دارند، گفت: این عمر طولانی زنان نسبت به مردان نه تنها برای زنان مناسب نیست بلکه زندگی طولانی آنان با درد و رنج بیشتر است یعنی می توان در یک کلام گفت زنان عمری طولانی با درد و رنجی طولانی از زندگی را تجربه می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای فرهنگی _ اجتماعی زنان تصریح کرد: به نظر می‌رسد وظیفه همگانی ما به عنوان دست‌اندرکاران حوزه زنان این است که جایگاه اجتماعی زنان را مورد کنکاش قرار دهیم و بهبود شرایط زنان را نسبت به هر کاری ارجح بدانیم تا شاهد پیشرفت باشیم.

وی با اعلام اینکه در کشور ما پیشرفت‌های قابل توجهی نسبت به گذشته در حوزه زنان صورت گرفته است، گفت: با تمام این پیشرفت‌ها ما هنوز هم باید برای بهبود وضع زنان قدم برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.