افزایش ۱۰۰ درصدی مبتلایان به ایدز در خاورمیانه

برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز ، افزایش ۱۰۰ درصدی موارد ابتلا در منطقه خاورمیانه را گزارش داده که در صورت عدم اقدام فوری و فراگیر ، این افزایش ممکن است بیش از این رقم باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نخستین همایش ۴ روزه نشست مبتلایان به ایدز در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در الجزیره ، نمایندگان ۱۵ کشور منطقه از جمله ایران شرکت دارند که مسایل و مشکلات مبتلایان به این معضل جهانی را مورد بررسی و بحث قرار خواهند داد و در پایان نشست قطعنامه ای منطقه ای در حمایت از مبتلایان صادر خواهد شد .

بر اساس این گزارش، هیات ایرانی شرکت کننده در این مراسم را نمایندگان افراد مبتلا به ایدز سازمانهای غیر دولتی حمایت کننده مبتلایان و نماینده برنامه کشوری ایدز تشکیل م یدهند.

بر پایه این گزارش، ایدز بیماری است که با انگ و تبعیض فراوان با ان برخورد می شود و بیماران و مبتلایان علاوه بر خور بیماری از دردر غیر قابل تحمل برچسب های اجتماعی و تبعیض همراه آن رنج می برند متاسفانه این مشکلات در کشورهای کمتر توسعه یافته بیشتر است.

بر اساس این گزارش، بسیاری از مبتلایان بیه بیماری ایدز برخلاف حقوق انسانی و قانونی خود از کار اخراج می شوند از حق تحصیل محروم و از خانواده طرد می شوند .

همچنین در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بسیاری از مبتلایان به دارو و خدمات مشاوره ، درمان و حمایت اجتماعی دسترسی ندارند و برخی از دولتهای منطقه هنوز هم مشکل ایدز را انکار می کنند و به اولویت آن در برنامه ها توجهی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.