افزایش ۱۰۰ درصدی مبتلایان به ایدز در خاورمیانه

برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز ، افزایش ۱۰۰ درصدی موارد ابتلا در منطقه خاورمیانه را گزارش داده که در صورت عدم اقدام فوری و فراگیر ، این افزایش ممکن است بیش از این رقم باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نخستین همایش ۴ روزه نشست مبتلایان به ایدز در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در الجزیره ، نمایندگان ۱۵ کشور منطقه از جمله ایران شرکت دارند که مسایل و مشکلات مبتلایان به این معضل جهانی را مورد بررسی و بحث قرار خواهند داد و در پایان نشست قطعنامه ای منطقه ای در حمایت از مبتلایان صادر خواهد شد .

بر اساس این گزارش، هیات ایرانی شرکت کننده در این مراسم را نمایندگان افراد مبتلا به ایدز سازمانهای غیر دولتی حمایت کننده مبتلایان و نماینده برنامه کشوری ایدز تشکیل م یدهند.

بر پایه این گزارش، ایدز بیماری است که با انگ و تبعیض فراوان با ان برخورد می شود و بیماران و مبتلایان علاوه بر خور بیماری از دردر غیر قابل تحمل برچسب های اجتماعی و تبعیض همراه آن رنج می برند متاسفانه این مشکلات در کشورهای کمتر توسعه یافته بیشتر است.

بر اساس این گزارش، بسیاری از مبتلایان بیه بیماری ایدز برخلاف حقوق انسانی و قانونی خود از کار اخراج می شوند از حق تحصیل محروم و از خانواده طرد می شوند .

همچنین در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بسیاری از مبتلایان به دارو و خدمات مشاوره ، درمان و حمایت اجتماعی دسترسی ندارند و برخی از دولتهای منطقه هنوز هم مشکل ایدز را انکار می کنند و به اولویت آن در برنامه ها توجهی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.