فرمانده نیروی انتظامی از افزایش۱۰درصدی جرایم به عنف خبر داد

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با تمرکز بر جغرافیای جرم به اجرا در می‌آید،حدود یکهزار زن ویژه در سطح کشور وجود دارد .

به گزارش خبرگزاری زنان ایران (ایونا) فرمانده نیروی انتظامی در تشریح روند اجرای مرحله دوم طرح افزایش امنیت اجتماعی در سه محور امنیت اجتماعی و اخلاقی و مواد مخدر گفت : مقابله با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس مردم ، جرایم به عنف ، سرقت مسلحانه ، زورگیری ، تجاوز به عنف، نزاع و درگیری در محور امنیت اجتماعی قرار می‌گیرد.

سردار اسماعیل احمدی ‌مقدم طی نشست خبری با اعلام این که جمع‌آوری معتادان تابلو و زنان ویژه خیابانی نیز در محورهای دیگر این طرح قرار گرفته است ، مسأله جغرافیای جرم در کشور را حایز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد : بر این اساس طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با تمرکز بر جغرافیای جرم به اجرا در می‌آید .

وی فزود : همچنین با هماهنگی‌ های به عمل آمده با سازمان بهزیستی مقرر شد زنان ویژه پس از جمع‌آوری تحویل بهزیستی شده تا در زمینه اصلاح و تربیت آن ها اقدامات لازم انجام شود.

احمدی مقدم با اشاره به آمارهای نادرست اعلام شده از سوی برخی رسانه‌ها در زمینه شمار زنان ویژه در سطح شهر تهران تأکید کرد : در بررسی‌های انجام شده مشخص شد : در حال حاضر یک هزار زن ویژه در کشور وجود دارد که از این میان ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر آن ها در تهران هستند.

جرایم به عنف طی ۱۰ ماهه اول امسال ۱۰ درصد افزایش داشت

وی عملکرد نیروی انتظامی در دی ماه سال جاری را مطلوب توصیف کرد و گفت : طی این مدت با کاهش ۶۰/۱۳ درصدی مجموع جرایم نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شدیم.

به گفته سردار احمدی ‌مقدم در ۱۰ ماهه سال جاری جرایم عنف از قبیل زورگیری، تجاوز به عنف و سرقت مسلحانه ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.