بانوان بندر گزی تا کنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نهال تولید کرده اند

جمعی از بانوان فارغ التحصیل بیکار شهرستان بندرگز در استان گلستان از سال ۸۲ تا کنون بیش از ۰۰۰/۲۰۰/۱ اصله نهال “اکالیپتوس و صنوبر” تولید کرده اند .

به گزارش خبرنگار سرویس شهری خبرگزاری زنان ایران (ایونا) از گلستان ، مشاور فرماندار بندرگز در امور بانوان گفت : با توجه به بحث ایجاد صنایع کوچک و اشتغال جوانان و زنان با همکاری جهاد کشاورزی و منابع طبیعی از سال ۸۳ تا کنون دوره های آموزشی ده روزه برای آنان در خصوص تولید و کاشت نهال برگزار می شود که در نتیجه تا کنون ۹۰ نفر از بانوان فارغ التحصیل این شهرستان تحت آموزش قرار گرفته و دارای گواهینامه فنی و حرفه ای می باشند .

شهربانو برهانی افزود : همچنین ۱۲ نفر از زنان تولید کننده تا کنون ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ، در راستای بحث اشتغالزایی و حمایت از تولید کنندگان نهال در بخش خصوصی دریافت کرده اند .

وی تصریح کرد : تولید نهال با صرف وقت و هزینه های بسیار بالا توسط بانوان به ویژه فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی درحال انجام است ولی متاسفانه این بانوان برای فروش نهال خود با مشکل مواجه می باشند .

برهانی در ادامه به ایونا افزود : اخیرا مشاور استاندار گلستان در امور بانوان از طرح نهالستان بانوان در شهرستان بندرگز بازدید کرده و برای فروش نهال بانوان مقرر شد ، موضوع مذکور در جلسه شورای کشاورزی استان برای تخصیص بودجه جهت خرید نهال توسط منابع طبیعی از تولید کنندگان طرح گردد .

مشاور فرماندار بندرگز در امور بانوان در پایان اظهار داشت : منابع طبیعی استان باید در این خصوص تدبیری آغاز نماید و با خرید نهال از بیکاری بانوان علاقمند جلوگیری نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.