زنان خیابانی سال آینده ساماندهی می‌شوند

خبرگزاری فارس: استاندار تهران با اشاره به امضای توافقنامه با وزارت رفاه برای ساماندهی کودکان خیابانی، افزود: رسیدگی به این گروه جزء اولویت‌های اولیه استانداری است اما بدون تردید ساماندهی سایر گروه‌های اقشار آسیب پذیر جامعه همانند زنان خیابانی در سال آینده شروع خواهد شد.

خسرو دانشجو در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس با بیان اینکه ساماندهی کارتن‌خوابها بر عهده استانداری نیست گفت: استانداری فقط هماهنگ کننده ارگان های مسئول در زمینه جمع آوری کارتن‌خوابها است.

استاندار تهران اظهار داشت: سازمان بهزیستی متولی اصلی جمع آوری کارتن خوابها است و به دلیل اینکه سازمان ها با استانداری بیشتر همانگ هستند، استانداری فقط متولی ایجاد ارتباط مناسب بین سازمان‌ها مسئول شده است.

وی در ادامه افزود:امسال وضعیت کارتن خوابها نسبت به سالهای گذشته بهتر شده و علت این امر هم فقط هماهنگی بین ارگان‌های ذی‌ربط بوده است.

دانشجو با بیان اینکه امسال به منظور ساماندهی کارتن خوابها کمیته‌ای از مجموعه استانداری، بهزیستی، شهرداری و وزارت رفاه تشکیل شده، افزود: در سال های قبل ارگان‌ها و سازمان های مسئول همانگی نداشتند و این امر باعث بروز مشکلات فراوانی در امر ساماندهی کارتن خوابها شده بود.

استاندار تهران اظهار داشت: همچنین در سال جاری به منظور ساماندهی کارتن خوابها مبلغ قابل توجه‌ای بودجه برای این کار در نظر گرفته شد.

وی افزود: آمارهای بدست آمده نشان از این دارد، که در سال جاری در بین کارتن خواب های جمع آوری شده تعداد زنان بسیار کاهش یافته است.

به گزارش فارس، چندی پیش معاونت اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از تمام شهروندان تهرانی خواست اماکن و محل های تجمع و حضور کارتن خوابها و افراد بی خانمان را به مرکز ۱۳۷ اعلام کنند و با معرفی این افراد شهرداری را در امر ساماندهی کارتن خوابها یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.