قوه قضائیه مشاوره روانشناسی کودکان طلاق را الزامی کند

اهمیت جلسات مشاوره روانشناسی برای کودکان طلاق به حدی است که جا دارد قوه قضائیه از طریق مجلس شورای اسلامی این موضوع را با وضع قانون الزامی کند.

دکتر ناصر قاسم زاده ، روان شناس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: تبعات روانی طلاق باعث می شود بچه های طلاق نسبت به سایر اقشار جامعه آسیب پذیر تر باشند. به همین دلیل بهتر است سیستم قضا ، فردی که سرپرستی فرزند را برعهده می گیرد ، ملزم کند تا هم خود و هم کودک را در جلسات مشاوره روانشناسی شرکت دهد.

وی در خصوص اهمیت این موضوع گفت: در این جلسات می توان به کودکان و زوج طلاق گرفته نحوه سازگاری با شرایط جدید را آموزش داد و ضمن کاهش لطمات طلاق ، به رشد سالم روان آنان کمک کرد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت نقش پدر و مادر در دوره های مختلف سنی فرزندان ، افزود: کودکان طلاق به صورت ناخواسته وارد ورطه ای می شوند که در آن از موهبت یکی از والدین محروم می شوند.

قاسم زاده از نبود پدر یا مادر در زندگی فرزندان طلاق به عنوان خلاء بزرگ زندگی آنان یاد کرد و گفت: این موضوع باعث به وجود آمدن عقده های روانی در آنان می شود. به مرور که فرد رشد می کند این معضل پیچیده تر می گردد و منجر به اختلالات عاطفی می شود و به این ترتیب فرد در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرد.

وی به عوارض نبود این گونه مکانیسم های آموزشی و حمایتی در جامعه اشاره و اظهار داشت: این موضوع باعث شده است در حال حاضر بچه های طلاق بیشتر به عارضه طلاق مبتلا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.