حجاب مقوله‌‏ای کاملاً فرهنگی است و نمی‌‏توان در این خصوص تنها با فعالیت‌‏های انتظامی به نتیجه رسید

وزیر کشور گفت: نگاه ما به مقوله مسائل اجتماعی، تنها از زاویه فرهنگی است و با ارشاد و راهنمایی مردم در این زمینه اقدام می‌‏کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا, حجت‌‏الاسلام مصطفی پورمحمدی, وزیر کشور, در جمع خبرنگاران, با اشاره به اجرای طرح سالم‌‏سازی جامعه و فعالیت گشت‌‏های ارشاد، گفت: هدف اصلی از اجرای طرح سالم‌‏سازی جامعه، جمع‌‏آوری مردان و زنان هنجارشکن و خیابانی است که سلامت و امنیت جامعه را تهدید می‌‏کنند.

وی افزود: در هر جامعه‌‏ای، برخی افراد هنجارشکن وجود دارند که نرم‌‏های اجتماعی را به هم می‌‏زنند و ما وظیفه داریم از فعالیت این افراد که امنیت جامعه را تهدید می‌‏کنند، جلوگیری کنیم.

پورمحمدی یادآور شد: نیروی انتظامی، مانع فعالیت زنان و مردان فاسدی می‌‏شود که به روانی و امنیت جامعه آسیب زده و مشکلاتی را ایجاد می‌‏کنند.

وزیر کشور, با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی گفت: با اجرای این طرح، در ماه‌‏های پایانی سال گذشته میزان جرائم ۷ درصد و در اسفندماه ۲۰ درصد با کاهش جرائم مواجه بودیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص وضعیت زنان خیابانی، مسائل حجاب و فرهنگ مطرح نیست؛ زیرا این افراد مسائل ضداخلاقی را در جامعه ترویج می‌‏کنند.

پورمحمدی گفت: اجرای این طرح، تنها مختص شهر تهران نیست و در زمان لازم اجرای آن در شهرهای دیگر به ویژه شهرهای بزرگ گسترش می‌‏یابد.

به گفته پورمحمدی, این طرح ارتباطی با پوشش ندارد، زیرا پوشش و حجاب مقوله‌‏ای کاملاً فرهنگی است که نمی‌‏توان در این خصوص تنها با فعالیت‌‏های انتظامی به نتیجه رسید.

وزیر کشور, با اشاره به صحبت‌‏های اخیر رییس‌‏جمهور در خصوص موضوع بدحجابی، گفت: اجرای طرح‌‏های نیروی انتظامی هیچ منافاتی با گفته‌‏های رییس جمهور ندارد و توجیه, ارشاد و آموزش از جمله راهکارهای حل مسائل و معضلات فرهنگی در جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.