حجاب مقوله‌‏ای کاملاً فرهنگی است و نمی‌‏توان در این خصوص تنها با فعالیت‌‏های انتظامی به نتیجه رسید

وزیر کشور گفت: نگاه ما به مقوله مسائل اجتماعی، تنها از زاویه فرهنگی است و با ارشاد و راهنمایی مردم در این زمینه اقدام می‌‏کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا, حجت‌‏الاسلام مصطفی پورمحمدی, وزیر کشور, در جمع خبرنگاران, با اشاره به اجرای طرح سالم‌‏سازی جامعه و فعالیت گشت‌‏های ارشاد، گفت: هدف اصلی از اجرای طرح سالم‌‏سازی جامعه، جمع‌‏آوری مردان و زنان هنجارشکن و خیابانی است که سلامت و امنیت جامعه را تهدید می‌‏کنند.

وی افزود: در هر جامعه‌‏ای، برخی افراد هنجارشکن وجود دارند که نرم‌‏های اجتماعی را به هم می‌‏زنند و ما وظیفه داریم از فعالیت این افراد که امنیت جامعه را تهدید می‌‏کنند، جلوگیری کنیم.

پورمحمدی یادآور شد: نیروی انتظامی، مانع فعالیت زنان و مردان فاسدی می‌‏شود که به روانی و امنیت جامعه آسیب زده و مشکلاتی را ایجاد می‌‏کنند.

وزیر کشور, با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی گفت: با اجرای این طرح، در ماه‌‏های پایانی سال گذشته میزان جرائم ۷ درصد و در اسفندماه ۲۰ درصد با کاهش جرائم مواجه بودیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص وضعیت زنان خیابانی، مسائل حجاب و فرهنگ مطرح نیست؛ زیرا این افراد مسائل ضداخلاقی را در جامعه ترویج می‌‏کنند.

پورمحمدی گفت: اجرای این طرح، تنها مختص شهر تهران نیست و در زمان لازم اجرای آن در شهرهای دیگر به ویژه شهرهای بزرگ گسترش می‌‏یابد.

به گفته پورمحمدی, این طرح ارتباطی با پوشش ندارد، زیرا پوشش و حجاب مقوله‌‏ای کاملاً فرهنگی است که نمی‌‏توان در این خصوص تنها با فعالیت‌‏های انتظامی به نتیجه رسید.

وزیر کشور, با اشاره به صحبت‌‏های اخیر رییس‌‏جمهور در خصوص موضوع بدحجابی، گفت: اجرای طرح‌‏های نیروی انتظامی هیچ منافاتی با گفته‌‏های رییس جمهور ندارد و توجیه, ارشاد و آموزش از جمله راهکارهای حل مسائل و معضلات فرهنگی در جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.