ارسال نسخه پی دی اف کتاب زنان در بند ٢٠٩ اوین برای داخل کشوری ها

کانون زنان ایرانی

ژیلا بنی‌یعقوب

چندسال پیش کتاب «زنان در بند ۲۰۹ اوین» توسط نشر باران در سوئد منتشر شد، گرچه اینجا در ایران گاهی به صورت زیرزمینی و توسط دستفروش ها به فروش می رسید.اما اغلب تماس هایی داشتم که در ایران چطور می شود این کتاب را راحت و بدون دردسر تهیه کرد.
خوشحالم که نشر باران اکنون این امکان را برای داخل کشوری ها فرام آورده و نسخه پی دی اف کتاب را به صورت رایگان در اختیار شان می گذارد.

در بخشی از اطلاعیه نشرباران که به این مناسبت منتشر شده، آمده است: جهت مقابله با سانسور در ایران، کتاب زنان در بند ۲۰۹ اوین نوشته ژیلا بنی یعقوب از تاریخ ۹ آوریل، برابر با ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ خورشیدی به صورت رایگان، در اختیار شهروندان داخل ایران قرار می گیرد.
برای دسترسی به لینک گوگل درایو این کتاب به نشر باران ایمیل زده و شماره تلفن موبایل خود را بفرستید تا لینک برای شما ارسال شود با ایمیل زیر تماس بگیرید

[email protected]

علاقمندان در خارج کشور می توانند نسخه چاپی کتاب را در سایت انتشارات باران و نسخه ایبوک آن را در سایت lulu سفارش دهند.
https://b2n.ir/p65940 (https://t.co/Pk7FMWDVCw?amp=1

کتاب زنان دربند۲۰۹ فقط خاطرات مربوط به دو زندان کوتاه مدت نیست، بلکه روایت مشروح تظاهرات به یاد ماندنی زنان تهران در۲۲ خرداد ۱۳۸۵ است که با خشونت شدید پلیس روبرو شد. این تظاهرات از این نظر نیز مهم است که به گونه ای موجب تشکیل یک حرکت فراگیر در ایران شد:یعنی کمپین یک میلیون امضا.

گروهی از فعالان زن برای پیگیری اهدافی که در قطعنامه آن تجمع اعلام کرده بودند، پس از مواجه شدن با خشونت شدید پلیس و زندانی شدن تعداد زیادی از زنان و مردان برابری خواه تصمیم گرفتند خواسته های خود را با شیوه هایی متفاوت نیز پیگیری کنند.این بود که پس از بحث و بررسی فراوان با حضور نمایندگانی از طیفهای مختلف و در جهت تلاش برای تغییر قوانین ناعادلانه و زن ستیز در ایران، حرکتی جمعی و هدفمند (کمپین) را در دستور کار خود قرار دادند.
این کمپین در واقع تلاشی وسیع برای ”جمع آوری یک میلیون امضاء“ از شهروندان ایرانی به منظور درخواست تغییر قوانین تبعیض آمیز درایران بود. گرچه جمع آوری امضا یکی از اهداف این کمپین بود اما هدف اصلی و مهمترش همچنان که در طرح کمپین پیش بینی شده بود افزایش آگاهی و ایجاد حساسیت در میان زنان ومردان نسبت به تبعیض های قانونی بود که نسبت به زنان روا می شود و جلب توجه بیشتر افکار عمومی به دشواری هایی که به خاطر این تبعیض های قانونی به بسیاری از زنان ایران تحمیل می شود.

یک دیدگاه برای “ارسال نسخه پی دی اف کتاب زنان در بند ٢٠٩ اوین برای داخل کشوری ها

 • ۱ آبان ۱۴۰۰ at ۲۱:۴۴
  Permalink

  لطفاً اگر ممکن است کتابهای فارسی را برای من ارسال کنید

  Reply
  • ۴ آذر ۱۴۰۰ at ۲۳:۳۷
   Permalink

   لطفا به ناشر کتاب ایمیل بزنید ( در داخل متن آمده)

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.