عالیه مطلب زاده و اشرف نفری به زندان اوین منتقل شدند

عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان، و اشرف (رقیه) نفری، دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر طوسی و فعال دانشجویی پس از حضور در دادسرای اوین برای گذرندان به ترتیب ۲ سال و ۳ ماه حبس به زندان اوین منتقل شدند.

عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان، و اشرف (رقیه) نفری، دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر طوسی و فعال دانشجویی

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)، عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان، و اشرف (رقیه) نفری دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر طوسی و فعال دانشجویی یکشنبه ۲۰ مهر پس از مراجعه به «واحد اجرای احکام» دادسرای اوین بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شدند.

عالیه مطلب زاده عضو کمپین یک میلیون امضا و کمپین حمایت از قربانیان اسید پاشی است. دادگاه انقلاب تهران او را در سال ۹۶ به «اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام» به ۳ سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر عینا تایید شد.

براساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری برای او قابل اجراست.

اشرف نفری در تاریخ اردیبهشت ۹۸ به خاطر فعالیت در شبکه اجتماعی توییتر توسط نیروهای امنیتی در محل سکونتش در شهریار بازداشت و به بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی در تهران منتقل شد. او در توئیت‌های خود از سیاست‌های سران و مسئولان جمهوری اسلامی به‌ ویژه در دوران پس از شیوع ویروس کرونا انتقاد کرده بود. شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری او را درنهایت به اتهام تبلیغ علیه نظام به چهارماه حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم پس از «تسلیم به رای» و عدم اعتراض به ۳ ماه حبس کاهش پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.