دفاع مشروع پذیرفته شد؛ مادر بعد از ۱۰۸ روز دخترانش را در آغوش کشید

ترجمه و تنظیم: پانیذ میلانی

کانون زنان ایرانی

ادعای دفاع مشروع ملک ایپک، زن ۳۱ ساله اهل آنتالیا که در تاریخ ۷ ژانویه به خاطر دفاع از خود و دو دخترش، در جریان دعوا همسرش را به قتل رساند، توسط قاضی پذیرفته شد و او بعد از ۱۰۸ روز توانست با دو دخترش به خانه بازگردد.

شب ۷ ژانویه، همسر ملک ایپک، در جریان یک مشاجره، او را برهنه کرد، دست‌های او را با دستبند بست و ساعت‌ها او را کتک زد و تحت شکنجه‌های جنسی قرار داد و صبح، با تهدید اینکه هنگامی که برگردد او و دو دخترش را با اسلحه خواهد کشت از خانه خارج شد. بعد از بازگشت او به خانه، ملک در جریان دفاع از خود، هنگامی که همسرش می‌خواست او را با اسلحه بکشد، به اشتباه و ناخواسته، با شلیک گلوله، شوهرش را کشت. بعد از این حادثه فورا با ۱۱۲ (نیروهای امدادی ترکیه) تماس گرفت اما تلاش‌های او بی‌فایده بود.

ملک ایپک هنگامی که در زندان بود به خبرنگاران گفته بود: «من اینجا هستم تا دخترانم آن بیرون راحت‌تر باشند.»

ملک ایپک برای سومین بار در حضور قاضی از خود دفاع می‌کرد. دادستان خواستار محاکمه ایپک با عنوان قتل شبه عمد و مجازات حبس بین ۲ تا ۶ سال بود که البته رأی قاضی پرونده پایان خوشی را برای این پرونده رقم زد.

او پس از آزادی از زندان در جمع خبرنگاران گفت: «حس خیلی خوبی دارم که قابل وصف نیست. از همه کسانی که در این مدت کنار من بودند تشکر می‌کنم. در اصل من منتظر چنین تصمیمی از سوی قاضی بودم اما فکر نمی‌کردم این اتفاق انقدر زود و در این مدت کوتاه برایم محقق شود. حالا می‌خواهم به خانه بروم و در کنار دخترانم بخوابم.»

özsavunmahaktır#

معنی هشتگ: دفاع مشروع حق ماست

منبع: BBC Türkçe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.