تحرک برندگان ایرانی و آمریکایی صلح نوبل علیه جنگ‌طلبان آمریکایی

به گزارش خبرنگار بازتاب از وین، خانم شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۰۳ و خانم جودی ویلیامز برنده جایزه صلح نوبل سال ۱۹۹۷ از آمریکا، پیش از آغاز جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز پنج‌‌‌شنبه ۸ ژوئن به دیدار و گفت‌وگو و رد هرگونه جنگ‌طلبی می‌پردازند.

این دو نفر که قرار است هفته آینده وارد وین شوند، می‌خواهند به رهبران جهان بگویند که به‌جای برخورد نظامی در مورد پرونده هسته‌ای ایران، راه دیپلماسی را در پیش بگیرند.آنها همچنین هدایت ده سازمان غیرانتفاعی که جزو همراهان خود هستند را بعهده دارند.

این سازمانها که عمدتا بر روی حقوق کودکان و حقوق بشر و همچنین حقوق زنان و خلع سلاح و مین های زمینی فعالیت دارند، همچنین با اعضای شورای حکام و نمایندگان دولتهای عضو دیدار می‌نمایند. آنها همچنین خواهان توسعه روابط سازمانهای غیردولتی ایران و امریکا هستند.

تشکیلات زنان برنده جایزه نوبل که مبتکر این برنامه است، یک پروژه جدید است که برندگان زن جایزه صلح نوبل آنرا پایه‌گذاری نموده اند و اعضای آن شامل خانمها شیرین عبادی، جودی ویلیامز، وانگاریمانودین از کنیا ، ریگوبرتا منچوتوم از گواتمالا و بتی ویلیامز از ایرلند می‌باشند.

ویلیامز آمریکایی به دلیل تلاشهایش در مورد منع مین گذاری و حذف مینهای ضد نفر جایزه صلح نوبل را دریافت نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.