سیمین امیریان” نمایشنامه “فرزند” را به روی صحنه می برد

سیمین امیریان که قصد دارد نمایشنامه “فرزند” اثر یون فوسه را شهریور آینده در تئاتر شهر اجرا کند، در بخش‌هایی از این اجرا از تکنیک پویانمایی هم استفاده می‌کند.

امیریان در گفتگو با خبرنگار “مهر” در این باره گفت: “البته این بستگی به کمک هزینه و همکاری مرکز هنرهای نمایشی با ما دارد. علی فروشانی هم به عنوان همکار بخش ایفای نقش های انیمیشن با گروه ما همکاری خواهد کرد. یون فوسه در واقع ایبسن دوره ماست و نمایشنامه هایش ساختار دارند. او در عین آنکه از عوامل مدرن استفاده می کند، همه آثارش ساختار کلاسیک دارند.”

این هنرمند تئاتر که پیش از این بیشتر در زمینه تئاتر عروسکی، کودک و نوجوان و تئاترهای آمیخته با فرهنگ ملی ایران فعالیت کرده، درباره انگیزه اجرای یک متن خارجی در تئاتر شهر توضیح داد: “من یک متنی با عنوان “۲۱ دقیقه” داشتم که در راستای کارهای قبلی ام بود. در تجربه اجرای “مینیاتور ایرانی” به شاخص هایی دست پیدا کردم از جمله اینکه برای انتقال مفاهیم به تماشاگر امروز باید از متریال و عوامل صحنه استفاده کرد و این مفاهیم امروز دیگر تنها از طریق فیزیک انسانی نمی تواند ارائه شود. بنابراین “۲۱ دقیقه” را با ساختار کاملا متفاوت با آثار قبلی ام نوشتم و برای اجرا به مرکز هنرهای نمایشی ارائه کردم.”

این نمایشنامه نویس ادامه داد: “اما چون حدس می زدم که ممکن است متن در بازخوانی رد شود، بنابراین متن “فرزند” یون فوسه را هم که فکر می کنم امکان ارائه ایده های ذهنی در آن وجود دارد، به مرکز هنرهای نمایشی ارائه کردم.”

امیریان تصریح کرد: “در اجرای “فرزند” سعی می کنم ایده های استفاده از متریال در صحنه را مورد استفاده قرار دهم. این نمایش شهریور در تالار کوچک تئاتر شهر اجرا می شود و حسین محب اهری، پریسا مقتدی و ناصر نجفیان از بازیگران آن هستند. همچنین نورایر ناظاریان طراحی صحنه این نمایش، عمادالدین زندی طراحی پوستر و محسن میرزایی آهنگسازی این نمایش را به عهده خواهند داشت.”

این کارگردان همچنین برای حضور در یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی، تالار هنر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان متن سه نمایش عروسکی و کودک و نوجوان را ارائه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.