دومین همایش سراسری سرطان پستان برگزار می‌شود

دبیر دومین همایش سراسری سرطان پستان خبر از ایجاد مکانی در این همایش برای بیماران جهت بیان مشکلاتشان در کنار بحث‌های پزشکی داد و گفت: بیماران مبتلا به سرطان سینه می‌توانند همانند همایش دو سال قبل، در فضایی علمی و خارج از کلینیک پزشکی به بحث با پزشکان خود بپردازند.

دکتر احمد کاویانی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران واحد علوم پزشکی تهران گفت: دومین همایش سراسری سرطان پستان ۱۷ و ۱۸ آبان ماه جاری توسط جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران برگزار

می‌شود و در آن آخرین دستاوردهای علمی در موضوع سرطان پستان ازجمله جنبه‌های سلولی و مولکولی در کنار جنبه‌های بالینی، شیمی‌درمانی و جراحی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی هدف از برگزاری این همایش را ارتقاء و روزآمد کردن دانش، بهبود عملکرد جامعه پزشکی در تشخیص، درمان و بازتوانی بیماران مبتلا به سرطان پستان دانست و گفت: در این همایش تقویت همکاریهای بین رشته ای از طریق ارتباط با متخصصان دیگر رشته‌ها و حضور آنها در این برنامه نیز مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر کاویانی ادامه داد: با این کار نگرش تک سویه بودن این بیماری تغییر خواهد کرد و به رویکردی چندجانبه از علم تبدیل خوهد شد؛ همچنین کمک مؤثری به ارتقاء دانش و بهبود عملکرد متخصصان می‌شود، چرا که در این همایش فقط جنبه تئوریک و درسی بازنگری نمی‌شود، بلکه جنبه‌های تشخیص، درمان و بازتوانی بیمار هم به صورت عملی بررسی می گردد.

دانشیار گروه جراحی بیمارستان امام در خصوص نحوه ارسال مقالات به دبیرخانه همایش گفت: محققان تا تاریخ ۱۵ مرداد برای ارسال مقالات خود فرصت دارند که از مجموع مقالات فرستاده شده ۱۵ مقاله پس از بررسی در کمیته علمی دبیرخانه به همایش راه خواهند یافت و جوایزی به مقالات برتر اهدا خواهد شد. همچنین ۱۵ سخنران از اساتید برجسته دانشگاههای خارجی و داخلی در این همایش به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

از فعالیت‌های جنبی این همایش برگزاری ۶ پانل با حضور اساتید با تجربه و صاحب نظر از دانشگاههای داخلی و خارجی و ۴ کارگاه تخصصی است. در این کارگاهها نیازهای متخصصان رشته‌های مختلف تحت پوشش قرار می گیرد.

این همایش توسط مرکز تحقیقات بیماری‌های پستان جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاههای داخلی کشور مانند علوم پزشکی شیراز، اصفهان، شهید بهشتی، ایران و مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین دانشگاههای خارجی فلوریدا، UCL لندن، Yale آمریکا و لیون فرانسه برگزار می‌شود.

این همایش دارای امتیاز بازآموزی برای متخصصان جراحی، داخلی، رادیوتراپی، انکولوژی، رادیولوژی، پاتولوژی، پزشکی هسته ای، روانپزشکی و پزشکان عمومی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.