پیگیری امور زنان نیازمند شیوه‌های نوین است

ایرنا :استاندار استان مرکزی گفت: طرح و پیگیری مسایل و مشکلات زنان در جامعه نیازمند شیوه‌های نوین و کارآمد است.

“عبدالله سهرابی” در جلسه کار گروه زنان و جوانان استان افزود: حرکت‌های شعاری و اجرای شیوه‌های سنتی پاسخگوی نیاز بانوان نیست و باید تحول زیربنایی در مدیریت فکری امور زنان رخ دهد.

وی گفت: زنان علاوه بر اینکه نیمی از جمعیت جامعه را شامل می‌شوند نقش کلیدی در تربیت و راهبری نیمه دیگر از جامعه دارند و تعمیق باور، توجه به آموزش و توانمندی آنان برای دستیابی به توسعه متوازن اصل است.

وی تصریح کرد: نهادهای فرهنگی و رسانه‌ها باید در کنار تصمیم سازان امور زنان با بازنگری جدی در اولویت برنامه راهبری مد نظر قرار دهند.

مشاور امور زنان استاندار و دبیر کارگروه زنان وجوانان استان مرکزی نیز گفت: تحکیم خانواده از نیازهای جدی امروز جامعه به عنوان اولویت کاری این استان مطرح است.

“اشرف جواهری”افزود: وجود بیش از ‪ ۲۵‬هزارخانوار زن سرپرست ومشکلات متعدد گریبانگیرآنان از دیگر دغدغه‌های جدی استان‌است وپیگیری معضلات معیشتی، شغلی ، اجتماعی و همچنین توانمندسازی آن در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی زنان از سال گذشته در استان آغاز شده و با تکمیل آن سند مطمئنی برای برنامه چشم انداز بیست ساله زنان‌استان و برنامه ریزی امور آنان مهیا می‌شود.

وی گفت: ساماندهی الگوی مناسب لباس اسلامی در جامعه و اشاعه تفکر ناب اسلامی از سنین پایین آموزشی از دیگر برنامه‌های اولویت دار این دفتر است.

در این نشست سه طرح اجرایی و تحقیقی در خصوص ترویج فرهنگ ورزش، مطالعه چگونگی برخورد با تفکرات خرافی در جلسات دینی خودگردان و آسیب شناسی سلامت جسمی زنان در خانه و محل کار بحث و تبادل نظر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.