۱۴۴‬هزار زن سرپرست خانوار در کشور تحت پوشش بهزیستی قرار دارند

ایرنا: معاون پشتیبانی و برنامه‌ریزی منابع انسانی سازمان بهزیستی کشور گفت: در زمان حاضر، ‪ ۱۴۴‬هزار زن سرپرست خانوار در کشور تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

“مهدی عبدوس” روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در رشت افزود: این زنان با فرزندانشان ‪ ۵۰۰‬هزار نفر را تشکیل می‌دهند.

وی اظهار داشت: ماهانه بین ‪ ۲۵۰‬هزار تا ‪ ۵۰۰‬هزار ریال مستمری به این تعداد از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی کشور پرداخت می‌شود.

وی گفت: شهریه دانشجویی فرزندان زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی کشور و خدمات ازدواج آنها نیز توسط این سازمان پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر، حدود ‪ ۱۶‬هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در کشور تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که در مراکز هیات امنایی خصوصی و یا دولتی نگهداری می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین، ‪ ۱۳۲‬هزار نفر معلول مجرد و متاهل در کشور از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند هستند.

عبدوس افزود: بیش از هزار مرکز خصوصی و هیات امنایی به صورت شبانه‌روزی معلولان جسمی، حرکتی، روانی مزمن و سالمندان کشور را نگهداری می‌کنند.

معاون پشتیبانی و برنامه‌ریزی منابع انسانی سازمان بهزیستی کشور گفت:

حفظ کانون خانواده‌بنیادی‌ترین و مهمترین عامل پیشگیری ازآسیب‌های اجتماعی است.

به گفته عبدوس اگر چه سازمان بهزیستی متولی آسیب‌های اجتماعی است اما برای پیشگیری از این آسیب‌ها همه بخش‌ها و دستگاههای مختلف بایستی با هم همکاری کنند.

وی مهمترین مسایل در زمینه توانمندسازی معلولان را اشتغال آنان عنوان کرد و اظهار داشت: اگر اشتغال و به دنبال آن عزت نفس برای معلولان ایجاد نشود، نمی‌توانیم ادعا کنیم که معلولان را توانمند کرده‌ایم.

وی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از معلولیت، تنبلی چشم و جلب مشارکتهای مردمی در امر مسکن‌سازی را ازمهمترین برنامه‌های سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی سازمان بهزیستی کشور در ادامه سفرهای دوره‌ای خود به منظور بررسی مسایل و مشکلات و ارائه راه حلهای مناسب و بحث و تبادل نظر برای ارتقای کیفیت خدمات به گروههای هدف سازمان بهزیستی به استان گیلان سفر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.