آخرین گفته‌های نخستین فضانورد ایرانی

آخرین گفته‌های نخستین فضانورد ایرانی پیش از سفر به فضا، ایسنا

انوشه انصاری، نخستین فضانورد ایرانی در آستانه سفر خود به فضا گفت:‌ فکر می‌کنم که تمامی مراحل آماده‌سازی را طی کرده باشم و اکنون تنها به مروری بر آنچه که در گذشته انجام داده‌ام، نیازمندم.

به گزارش سرویس «فن‌آوری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌ نخستین فضانورد ایرانی که تا ساعاتی دیگر از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی است، در گفت‌و‌گوی تلفنی با SPACE گفت: ‌نصب یک تلسکوپ در ایستگاه فضایی بین‌المللی بخشی از ماموریت من در فضاست.

وی افزود: در خصوص همسر و خانواده‌ام و احساس آنها در خصوص این سفر باید بگویم که آنها بسیار هیجان‌زده شده‌اند. آنها می‌دانند که من چه زمان طولانی را برای تحقق آرزوی دیرینه‌ام گذراندم و اکنون که تحقق پیداکرده بسیار خوشحالم.

وی ادامه داد:‌می‌دانم که مادرم عصبی و نگران است، آنها (اعضای خانواده و همسر انوشه انصاری) ‌به یکدیگر می‌خندند تا به هم روحیه بدهند و مثبت فکر کنند.

انوشه انصاری گفت:‌ همه برای بی‌خطر بودن این سفر دعا می‌کنند.

وی نبودن پیش خانواده و همسرش را به جهت وابستگی ‌عاطفی‌شان به یکدیگر سخت‌ترین مساله در مراحل آموزش خود عنوان کرد.

در همین حال حمید انصاری، همسر انوشه انصاری گفت: همسرم معتقد است که سفر فضایی روزی تبدیل به رویدادی حیاتی خواهد شد، روزی که منابع زمینی در حال اتمام باشد و نیاز به ساکن شدن در فضا به شدت احساس شود.

وی در حال حاضر در یک شرکت تولید کننده تجهیزات مخابراتی فعالیت دارد در خصوص شرایط روحی همسرش که به عنوان نخستین زن فضاگرد جهان راهی فضا می‌شود گفت: ماهها پیش با صحبت کردن درخصوص مشکلات و سختی‌های این سفر مهم به آزمایش اراده و قوای تصمیم‌گیری همسرش پرداخته بود.

به گفته انصاری،‌ هرچه که وی بیشتر از ابعاد منفی این سفر صحبت می‌کرده است، همسرش مصمم‌تر می‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.