برای اولین بار یک زن رئیس هاروارد می‌شود

«درو گیلپین فاوست»، به احتمال زیاد روز یکشنبه، ۲۲ بهمن ماه، به عنوان اولین زن، در تاریخ ۳۷۱ ساله دانشگاه «هاروارد»، رئیس قدیمی‌ترین و ثروتمندترین دانشگاه آمریکا می‌شود.

به گزارش رادیو فردا، خانم «فاوست» که استاد تاریخ در این دانشگاه است، هم اکنون مرکز مطالعاتی با بیش از ۸۰ کارمند و با بودجه ۱۷ میلیون دلاری را اداره می کند. به نوشته سایت بوستون همه در انتظار هستند تا امروز بیست و هشتمین رییس دانشگاه «هاروارد» انتخاب شود.

اگر چه رقیبان هاروارد مانند« ام ای تی» و «کمبریج» تاکنون روسای زن به خود دیده‌اند ولی برای دانشگاه معروف «هاروارد» این یک رویداد تاریخی است.

به نوشته سایت «بوستون»، «کارول اسمیت» مدیر کالج «اسمیت» می‌گوید، چنین انتخابی سمبل پیشرفت زنان برای نایل شدن به بالاترین مقامات رهبری است.

دانشگاه «هاروارد» که سال های متمادی است که به عنوان برترین دانشگاه جهان انتخاب می‌شود، دارای بودجه‌ای در حدود سه میلیارد دلار بوده و ۲۴ هزار کارمند دارد. پولی که دانشجویان سابق و دوستداران این دانشگاه، وقف «هاروارد» کردند مبلغ افسانه‌ای ۲۹ میلیارد دلار است که بیش از بودجه و یا تولید ملی بسیاری از کشورهاست.

خانم «فاوست» تاکنون اظهار نظری در مورد انتخاب و الویت هایش برای اداره «هاروارد» نکرده است.

دکتر« فاوست» پایان نامه دکترای خود را در مورد تمدن آمریکا نوشته و از متخصصین جنوب آمریکا به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.