مراکز بازپروری زنان معتاد راه اندازی می شود

ایلنا :دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ایجاد مراکز بازپروری ویژه معتادان زن در اولویت‌‏های برنامه‌‏های ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

فداحسین مالکی, دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر, در گفت و گو با خبرنگار ایلنا, گفت: امسال یک بخش مشاوره‌‏ای در ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه زنان معتاد تشکیل شده که امور مربوط به معتادان زن را پیگیری می‌‏کند.

وی افزود: در حال حاضر در برخی استان‌‏ها که در حوزه اعتیاد زنان با مشکل مواجه هستند، مراکز بازپروری ویژه زنان معتاد تشکیل شده است.

مالکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مشهد مرکز بازپروری و درمان ویژه زنان معتاد راه‌‏اندازی شده و این برنامه به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

وی در خصوص اجرای مرحله دوم طرح جمع‌‏اوری معتادان پرخطر توسط نیروی انتظامی گفت: برای اجرای مرحله دوم، منتظر اعلام وزارت بهداشت و بهزیستی در خصوص اجرای مرحله اول طرح درمان معتادان پرخطر هستیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: به دلیل برخی مشکلات موجود در زمینه عدم اختصاص به موقع اعتبارات, برخی ناهماهنگی‌‏ها و … موجب بروز مسائلی در مرحله اول شده بود که در حال حاضر این مشکلات به حداقل رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.