سومین همایش کارآفرینی زنان دانش‌آموخته دانشگاهی اسفندماه برگزار می‌شود

ایرنا: سومین همایش “کارآفرینی زنان دانش آموخته دانشگاهی” نهم اسفند ماه سال جاری در محل دانشگاه صنعتی “شریف” در تهران برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی این همایش هدف از برگزاری آن را ترویج فرهنگ کارآفرینی برای زنان دانش آموخته‌ی دانشگاه‌ها ذکر کرد.

“فرشته سلیمانی” روز دوشنبه در یک نشست مطبوعاتی گفت:این همایش به همت انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ، دانشگاه تهران ، دانشگاه شهید بهشتی و انجمن زنان کارآفرین برگزار می‌شود.

وی ایجاد تخصص و فرصت ، تحرک اقتصادی و دستیابی به بازار کار را از دیگر اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

سلیمانی یکی از برنامه‌های این همایش را برگزاری یک میزگرد با حضور پنج نفر از زنان کارآفرین موفق و یک زن کارآفرین ناموفق که تلاشش منجر به شکست اقتصادی شده است، ذکر کرد.

وی گفت که هدف از برگزاری این میزگرد، آشنا کردن زنان تازه‌کار دانش آموخته با فرآیند موفقیت‌ها، چالشها و مخاطرات این نوع فعالیت است.

سلیمانی افزود: ما از منظر و دیدگاه فمینیستی به مسائل زنان نگاه نمی‌کنیم، بلکه با اعتقاد به اصل شایسته سالاری به دنبال ایجاد شرایط مساوی برای زنان و مردان هستیم.

وی گفت: ‪ ۱۲‬مقاله توسط کمیته علمی در مرحله نخست برگزیده شد که در نهایت سه مقاله علمی برای ارائه در این همایش نهایی شده است.

سلیمانی، چالشهای فراروی کارآفرینی، کارآفرینی دانش آموختگان زن ، بررسی فرصتهای کارآفرینی برای دانش آموختگان زن ، بررسی تاثیر متغییرهای محیطی به رشد کارآفرینی زنان ، بررسی گرایشهای کارآفرینی در میان دانش آموختگان زن و ارائه تجارب موفق زنان کارآفرین از محورهای این همایش برشمرد.

دکتر”فرانک قهرمانی‌پور”، از استادان دانشگاه نیز در این نشست گفت: فرد کارآفرین بایستی در درجه اول یک شغل ابتکاری ایجاد کند که در این شغل علاوه بر ارتقاء ارزش افزوده سرمایه خود، دیگران را منتفع کرده،بستر جدید برای فعالیت دیگران ایجاد کند.

وی خصلتهای فرد کارآفرین را برشمرد و افزود: فرد کارآفرین باید شجاع و خطرپذیر بوده،از وضعیت موجود ، بازار کار و مشتری شناخت کافی داشته باشد قابل انعطاف بوده و بتواند میان عرضه و تقاضا نوعی تعادل ایجاد کند.

وی اظهار امیدواری کرد که برگزاری همایشهایی از این دست بتواند زمینه جلب توجه پژوهشگران را به مقوله زنان کارآفرین فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.