برنامه های جبهه مشارکت به مناسبت ۸ مارس روز جهانی زن

ایلنا:رییس کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی، از برگزاری دو نشست در زمینه بررسی وضعیت زنان به مناسبت روز جهانی زن در جبهه مشارکت خبر داد.

فاطمه راکعی گفت: در جلسه کمیسیون زنان جبهه مشارکت مصوب شد که نشستی را با عنوان «چرا منشوری برای زنان؟» با موضوعات مختلف برگزار کنیم که در این نشست الهه کولایی پیرامون «واقعیت‌‏های جهان اسلام و مسائل زنان», دکتر قربان‌‏نیا از دانشگاه مفید قم با موضوع «نقد فقهی و حقوقی منشور حقوق و مسوولیت زن در نظام اسلام» و شادی صدر با موضوع «منشورنویسی برای زنان در جهان» سخنرانی خواهند کرد.

وی افزود: همچنین در این نشست فریده ماشینی تحلیلی از «منشور زنان جبهه مشارکت» را به عنوان اولین منشور زنان در ایران که با نگاه بومی نوشته شده است، ارایه خواهد کرد که امیدواریم این منشور تجربه و الگوی خوبی برای کسانی که این روزها به منشورنویسی برای زنان مبادرت می‌‏کنند، باشد.

راکعی، زمان این نشست‌‏ را سه‌‏شنبه، ۱۵ اسفند ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در سالن اجتماعات حزب مشارکت عنوان کرد.

وی همچنین از برگزاری نشست دبیران کل احزاب اصلاح‌‏طلب برای تحلیل و بررسی وضعیت زنان در جامعه کنونی ایران خبر داد و گفت: این نشست در دفتر سیاسی بررسی و قرار شده است نتیجه آن مبنی بر اینکه در سطح دبیران کل یا در سطح زنان فعال احزاب اصلاح‌‏طلب برگزار کنیم، به ما اطلاع دهند.

وی افزود: این نشست با موضوع رفع تبعیضات قانونی و اجتماعی از زنان و دستیابی به نقطه نظر مشترک برای چگونگی رویارویی با مسائل زنان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.