تاثیر منفی “عادت ماهانه” بر زندگی حرفه‌ای زنان

مطالعه‌ای تازه نشان می‌دهد که زنان جوان، بطور منظم بر اثر درد “عادت ماهانه” خانه‌نشین می‌شوند و از کارهای روزمره باز می‌مانند.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی، این مطالعه که در بریتانیا انجام شد، نشان می‌دهد که ‪ ۱۰‬درصد زنان جوان، هر ماه مجبور به گرفتن مرخصی از محل کار می‌شوند که نگرانیهایی درباره تاثیر آن بر زندگی حرفه‌ای به دنبال دارد.

این مطالعه بر روی ‪ ۶۰۰‬زن که برای شرکت سازنده داروی مسکن “فمینکس” انجام شد، نتیجه گرفت که ‪ ۴۰‬درصد دیگر از افراد مورد مطالعه نیز، در جریان عادت ماهانه، بدرستی قادر به تمرکز بر وظایف خود نیستند.

یک سخنگوی “کالج سلطنتی متخصصین زنان و زایمان” گفت: ‪ ۶۰‬درصد زنان به خاطر مشکلات مربوط به “قاعدگی”، در مقطعی از زندگی به پزشک عمومی مراجعه کرده‌اند.

کارشناسان می‌گویند: هرچند عواملی مانند چاقی می‌تواند باعث تشدید درد عادت ماهانه شود، اما بسیاری از مشکلات مربوط به قاعدگی، علل قابل شناسایی ندارند.

یک سوم زنان مورد مطالعه گفتند که درد، باعث افسردگی آنها شد و ‪ ۴۰‬درصد نیز احساس می‌کردند که دمدمی مزاج و بدخلق می‌شوند.

هرچند ثابت شده است که ورزش و رژیم غذایی سالم، باعث تخفیف درد قاعدگی می شود، اما یک چهارم افراد مورد مطالعه گفتند: عادت ماهانه آنها را از ورزش باز می‌دارد.

یک سوم نیز گفتند که درد باعث می‌شود، رژیم معمول غذایی خود را بشکنند.

“ایلین ماهر” از شرکت فمینکس گفت: از قبل می‌دانستیم که بیش از ‪ ۸۰‬درصد زنان جوان در بریتانیا از درد رنج می‌برند، اما این مطالعه نشان می‌دهد که درد قاعدگی تا چه حد بر زندگی حرفه‌ای، عاطفی و اجتماعی آنها تاثیر می گذارد.

کارشناسان می‌گویند: اکنون طیفی از گزینه‌های مختلف برای معالجه موارد حاد قاعدگی که با درد شدید همراه است، وجود دارد.

در گذشته، زنان پس از تکمیل خانواده تنها از گزینه جراحی برای برداشتن رحم برخوردار بودند.

با این حال، اکنون گزینه دیگری به نام “برش غشاء رحم” ( ‪endometrial‬ ‪ (ablation‬هست که در آن لایه پوشاننده داخل رحم طی جراحی خارج می‌شود.

یک گزینه تازه دیگر، نوعی هورمون درمانی به نام “میرنا” (‪ (Mirena‬است که در آن، هورمون در درون رحم کاشته می‌شود و تا چند سال از بارداری جلوگیری می‌کند و مانع قاعدگی می‌شود.

این معالجات باعث شده است، شمار جراحی‌های “هیسترکتومی” (در آوردن رحم) در انگلستان، از ‪ ۵۰‬هزار مورد در سال ‪ ،۱۹۹۸‬به ‪ ۳۰‬هزار مورد در حال حاضر کاهش پیدا کند.

“پیتر بوئن سیمپکینز” از کالج سلطنتی متخصصان زنان و زایمان گفت: میرنا و انوع تازه‌تر و ایمن تر برش غشاء رحم، شیوه‌های درمان موارد حاد قاعدگی را به شدت متحول کرده است.

+ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.