در فراکسیون زنان بررسی می‌شود: جایگاه اقتصادی خانه‌داری زنان

عضو فراکسیون زنان با اشاره به این که این فراکسیون در حال بررسی بیش‌تر جایگاه اقتصادی خانه‌داری زنان است، گفت: فراکسیون زنان هم‌چنین تغییر نگرش اجتماعی برای خرید جهیزیه زندگی توسط مردان را نیز مورد توجه قرار داده است.

رفعت بیات ـ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ـ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این که جایگاه اقتصادی خانه‌داری زنان امر مهمی است، خاطرنشان کرد: خانه‌داری زنان می‌تواند به عنوان شغل بوده و به عنوان درآمد پنهان محسوب ‌شود.

وی تصریح کرد: خانه‌داری زن باید به عنوان هزینه پنهان جهت جبران برخی مشکلات آنان در سطح جامعه در نظر گرفته شود و مسوولان نیز باید به این امر به عنوان یک امر مهم توجه داشته باشند.

بیات با بیان این که فراکسیون زنان مجلس درصدد است تا چنین موضوعی را در سخنرانی‌ها و قوانین عنوان کند، گفت: مسایل مربوط به زنان چون تکمیل دیه زنان ،‌ مسایل بازنشستگی و کامل شدن ارث زنان نیز از مشکلاتی است که پیگیری می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه با تاکید بر این که در دیدگاه‌های اسلامی تهیه جهیزیه بر عهده زن نیست افزود: در برخی مواقع تهیه جهیزیه برای خانواده دختر مشکل آفرین بوده و از نظر روانی تاثیر منفی برای دختر و خانواده وی به جای می‌گذارد.

وی خاطرنشان کرد: باید نگرش افراد تغییر کرده و تهیه جهیزیه را بر عهده مردان قرار دهند و اگر نیاز به کمک هزینه نیز داشتند اقدام شود.

بیات یادآور شد: فراکسیون زنان مجلس خواستار تغییر نگرش اجتماعی مسوولان برای کار زنان و در نظر گرفتن نقش و جایگاه اقتصادی خانه‌داری آنان و هم‌چنین تهیه جهیزیه زنان توسط مرد است.

عضو فراکسیون زنان گفت: تامین و وسیله خانه بر عهده مرد خانه است و در شرایطی فعلی باید این دیدگاه را ترویج داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.