دستورالعمل برای گسترش “فرهنگ حجاب و عفاف “در ادارات

وزارتخانه‌های ایران موظف به ترویج “فرهنگ عفاف و حجاب” شده‌اند. وزارت کار باید زمینه‌هاى اختلاط زنان و مردان را در محیط‌هاى کارى از میان بردارد و وزارت راه باید در جاده‌ها ” تابلوهای راهنما با محوریت عفاف ” نصب کند.

همزمان با اجرای طرح مبارزه با “بد حجابی” در ایران، اینک وزارتخانه‌ها نیز طی دستورالعمل‌هایی موظف به ترویج “فرهنگ عفاف و حجاب” شده‌اند. تمام نهادها باید کارمندان خویش را طبق این دستورالعمل‌ها انتخاب کنند. وزارت کار باید زمینه‌هاى اختلاط زنان و مردان را در محیط‌هاى کارى از میان بردارد و وزارت راه و ترابری باید در جاده‌ها ” تابلوهای راهنما با محوریت عفاف ” نصب کند.

شوراى فرهنگ عمومى که ریاست آن را صفار هرندى، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى بر عهده دارد، همزمان با شروع طرح مبارزه با بدحجابى، دستورالعمل‌هایى را به ادارات و سازمانهاى دولتى به منظور هماهنگى با این طرح، ابلاغ کرده است.

شوراى فرهنگ عمومى ایران که زیرمجموعه شوراى عالى انقلاب فرهنگى است طى ابلاغیه‌اى به وزارت کار، این وزارتخانه را موظف کرده تا زمینه‌هاى اختلاط زنان و مردان را در محیط‌هاى کارى از میان بردارد.

طبق دستورالعمل جدید این شورا، کلیه ادارات موظفند زمینه اختلاط مردان و زنان را به حداقل برسانند. این ابلاغیه، ادارات دولتى را موظف کرده تا چیدمان مبلمان ادارى را طورى طراحى کنند که حدود شرعى بین زن و مرد رعایت شود و همچنین از به کارگیرى معمارى Open پرهیز کنند چرا که این نوع معمارى باعث اختلاط بیشتر زنان و مردان مى‌شود.

در بخش دیگرى از این دستورالعمل که به شهردارى‌ها ابلاغ شده‌ است، مقرر گردیده تا به جاى تبلیغات تجارى در معابر و خیابانها که چهره‌ها را با آرایش غلیظ و ظاهرى غیراسلامى نشان مى‌دهند، از آیات و روایات دینى و فتاوى مراجع و وصیت‌نامه آیت‌الله خمینى استفاده شود.

مطابق این ابلاغیه همچنین وزارت بازرگانى باید بر شیوه تزئین ویترین مغازه‌ها و مانکنهاى مورد استفاده در بوتیکها نیز نظارت دقیق داشته باشد.

سازمان مدیریت نیز مکلف است هنگام استخدام زنان، به اصل حجاب توجه جدى داشته باشد. بر اساس این ابلاغیه نیروى مقاومت بسیج نیز مأمور پژوهش‌هاى آسیب‌شناسى در مورد بدحجابى شده است.

بنا به خبرگزاری فارس، در چهارچوب “طرح گسترش فرهنگ و حجاب” وزارت راه و ترابری نیز ” به نصب تابلوهای راهنما با محوریت عفاف در جاده‌ها” موظف شده است وزارتخانه یادشده نیز مانند سایر وزارتخانه‌ها موظف به ترویج فرهنگ عفاف در حوزه اداری و نظارت بر رعایت حجاب اسلامی توسط شاغلان در آن وزارتخانه‌ و ادارات تابعه در سراسر کشور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.