خودکشی دختر دانشجو به دلیل حکم تعلیق و اتهام رابطه نامشروع

کمیسیون زنان تحکیم وحدت: یکی از دانشجویان دانشگاه ملایر طی تماس تلفنی با کمیسیون زنان خبر داد روز سه شنبه ۲۲ خرداد یک دانشجو در اثر خودکشی با قرص به بیمارستان امام حسین شهرستان ملایر منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته است. این دانشجو چندی قبلی به اتهام رابطه نامشروع به یک ترم محرومیت از تحصیل بدون احتساب سنوات محکوم شده بود.

در تاریخ ۲۶ اردیبهشت سال جاری این دختر دانشجو دچار کسالت شده و به همراه دوست خود و بدون همراهی مسئولان خوابگاه به بیمارستان مراجعه می کند. در آنجا پرستار مرد بیمارستان برای آن دو مزاحمت ایجاد می کند و آنها برای رفع مزاحمت او و تامین امنیت خودشان با یکی از پسران دانشجو که نامزد دختر بیمار بوده،تماس می گیرد که او پس از حضور در بیمارستان با پرستار درگیر می شود .پرستار آنها را تهدید می کند که از نفوذ خود در دانشگاه استفاده کرده و آنها را از دانشگاه اخراج می کند.وی همان شب با کلانتری تماس می گیرد و اعلام می کند این دختر برای سقط جنین به بیمارستان مراجعه کرده است ولی پس از تحقیقات پلیس و با مشخص شدن کذب بودن ادعای مرد پرونده بسته می شود. چندی بعد مسئولان دانشگاه با جمع آوری امضا از پرستاران حاضر در کشیک آن شب بیمارستان ادعا می کنند آن شب این پسر دست دختر بیمار را گرفته بوده است. با ارجاع این اتهام به کمیته انضباطی هر دو به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم می شوند. در جریان رسیدگی به پرونده و اعلام حکم هیچ یک از این دو دانشجو مطلع نشده بودند و روز شنبه ۱۹ خرداد، حکم نهایی به آنان ابلاغ شده است.

برخی از دانشجویان دانشگاه ادعا می کنند این حکم به علت فعالیتهای این دو دانشجو و انتقادات آنها نسبت به عملکرد رئیس دانشگاه صورت گرفته است.اقداماتی که مقدمات تغییر رئیس دانشگاه را فراهم کرده بود.

مطابق بند ۶ شیوه نامه کمیته انضباطی دانشگاهها ، که مربوط به داشتن رابطه نامشروع است، به نسبت این رابطه نامشروع مجازاتهایی با درجات مختلف در نظر گرفته شده که کمیته انضباطی دانشگاه ملایر اشد مجازات را برای این دو دانشجو در نظر گرفته است.

سه تن ازمسئولان دانشگاه ملایر( رئیس حراست ، معاون دانشجویی و رئیس دانشگاه) ، علیرغم تاکید دختر درباره بیماری قلبی مادرش، با او تماس گرفته و ضمن اعلام خبر خودکشی او اظهار کرده اند که دخترشان به دلیل عذاب وجدان از رابطه نامشروع خودکشی کرده است اما با این پاسخ خانواده او مواجه می شوند که آنها نامزد بوده و قصد ازدواج داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.