بهره کشی جنسی از زنان گسترش یافته است

بی بی سی :میتکو که تا پاسی از نیمه شب در خیابانها اطراف مجللترین هتلهای شهر صوفیه کار می کند، به توانایی خود برای رساندن سریع آنچه مشتریانش می خواهند، تفاخر می کند.

وی اظهار می کند: “ظرف ده دقیقه می توانم هر دختری را که دلتان می خواهد، بلوند، سیاهپوست یا سفیدپوست، برایتان جور کنم.”

کاسبی میتکو بخشی از صنعت جنسی است که بنا به اعلام سازمان بین المللی کار “در سالیان اخیر بسیار متنوع و جهانشمول شده است.”

این سازمان در گزارشی درباره کار اجباری بیان کرده است که در سراسر جهان، کار اجباری که شامل بهره کشی جنسی نیز می شود، سالیانه ۳۱ میلیارد دلار درآمد دارد که نیمی از این رقم در جهان صنعتی و یک دهم آن در کشورهای در حال گذار به دست می آید.

کشورهای منبع

سازمان بین المللی کار اعلام می کند: “تحولات فناوری مانند اینترنت و نیز گسترش گردشگری، آژانسهای اسکورت (همخوابه) و رسانه هایی که خدمات جنسی را تبلیغ می کنند، همگی به افزایش تقاضا برای صنعت جنسی افزوده اند.”

میتکو به عنوان یک گرداننده محلی می گوید که اکثر مشتریانش گردشگران و کاسب کارانی هستند که برای سفر تجاری به بلغارستان می آیند.

بسیاری از همکارانش در بلغارستان و کشورهای همسایه صنعتی را اداره می کنند که خود صادرات و واردات می دانند ولی سازمان بین المللی کار آنها را شبکه های هوشمند قاچاق انسان برای صنعت جنسی می نامد.

بنا به اعلام این سازمان، “برخی مناطق مانند اروپای جنوب شرقی بعد از جنگ (بالکان) و افت شدید اقتصاد به قطبی برای قاچاق زنان تبدیل شده اند. در اروپا، آلبانی، جمهوری مولداوی، رومانی و اوکراین به عنوان منابع مهم قربانیان قاچاق شناسایی شده اند.”

طمعه سودآور

هر صنعت، گردانندگان دانه درشت خود را دارد. اما بعید است که میتکو را بتوان سرکرده باند دانست.

با وجود شمار دخترانی که میتکو برای ارایه به مشتریان در اختیار دارد، درآمد ساعتی آنها (۲۰ دلار) نمی تواند وی را به مردی متمول تبدیل کند، دست کم در مقایسه باهمتایان غربی اش که پول بیشتری به جیب می زنند.

سازمان بین المللی کار تخمین می زند که در بخشهای صنعتی آمریکا و اروپا، یک کارگر جنسی که ناگزیر به تن فروشی شده، به طور میانگین سالیانه ۶۷۲۰۰ دلار برای ارباب خود به دست می آورد.

اما بر اساس معیارهای بلغارستان که یکی از فقیرترین کشورهای اروپا با میانگین حقوق سالیانه ۲۶۰۰ دلار است، میتکو کاسبی پررونقی دارد.

بنا به گزارش سازمان بین المللی کار، یک روسپی در کشورهای در حال گذار سالیانه ۲۳۵۰۰ دلار درآمد دارد و در نتیجه برده داری جنسی ده برابر از سایر کارهای اجباری در این کشورها سودآورتر است.

فروش جوانی

میتکو این کار را فقط برای امرار معاش انجام می دهد. وی با غرور می گوید: “سه سال است که در کار دختران هستم.”

وقتی از وی سوال می شود که آیا از این کاسبی پولدار شده است، وی شانه هایش را بالا می اندازد و می گوید: “شاید.”

نیشخند میتکو چین و چروکهای صورتش را آشکار می کند و نشان می دهد با وجود لباسهای شیکی که می پوشد، مسن تر از دخترانی است که برای وی کار می کنند. روی موهای جو گندمی خود یک کلاه بیسبال گذاشته است تا خود را جوانتر نشان دهد.

مشتریان زنان بدکاره نیز به این نوع ظاهر اهمیت می دهند.

نظرسنجی سازمان بین المللی مهاجرت در سال ۲۰۰۳ در ۱۸۵ کشور نشان می دهد که بیش از سه چهارم پاسخ دهندگان “برای روسپی های ۲۵ سال به پایین ابراز علاقه کرده اند و ۲۲ درصد نیز گروه سنی زیر ۱۸ سال را ترجیح می دهند.”

بنا به این تحقیق، بسیاری از مشتریان علنا اذعان کرده اند که افراد جوان را می خواهند زیرا آنها “رام تر” هستند.

کارگران مفلوک

هیچکدام از این نکات برای میتکو عجیب نیست.

همه دختران تحت نظر وی بین ۱۶ تا ۲۰، “حداکثر ۲۰”، سال سن دارند و او با دست نشان می دهد که زنانی را که دوره نوجوانی را پشت سرگذاشته اند، استخدام نمی کند.

او از بیان این که این دختران اهل کجا هستند، اکراه دارد، اما این احتمال هست که آنها از مناطق روستایی بلغارستان یا کشورهای آسیایی یا آفریقایی اجیر شده باشند که فقردر آنجا موج می زند.

شاید برخی از این دختران داوطلبانه کار کنند، که اثبات خلاف این مساله فوق العاده دشوار است. بنا به اعلام سازمان بین المللی کار، “صنعت جنسی استراتژی خود را با استفاده از شیوه های موذیانه تر اجبار زنان با قانون سازگار کرده و شناسایی این ترفندها دشوار است.”

این احتمال هست که دخترانی که برای میتکو کار می کنند، با وعده زندگی بهتر مانند کار در بیرون صنعت جنسی یا ازدواج به صوفیا کشانده شده باشند.

سازمان بین المللی کار اعلام کرده است: “بسیاری از قربانیان بهره کشی جنسی اجباری بعد از آن که ابتدا برای انجام فعالیتهای متنوع اقتصادی متنوع استخدام شده اند، فریب خورده اند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.